Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

VK PU Prešov: Chceme prvú šestku, potom sa uvidí

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Prešov - Tréner VK PU Prešov Richard Vlkolinský, ktorý prevzal kormidlo v lete po Danielovi Oravcovi, je pred štartom do sezóny spokojný s objmemom

tréningov v príprave, menej však už s hernou praxou svojich zverencov.

"Spočítal som, že sme natrénovali približne 160 hodín, čo je podľa mojich predstáv. Keďže však v kádri máme hráčov od 18 do 34 rokov, vyžadovalo si to rôznorodý prístup a nároky. Odohrali sme iba 18 zápasov, čo bolo oproti plánovaným tridsiatim málo. Dobré boli duely s maďarskými i poľskými družstvami, všeobecne je však problémom nájsť si na Slovensku kvalitného súpera na prípravu. Príležitosť dostali všetci hráči, vrátane mladých, ktorí by sa mali postupne zapracovať do kádra. Ten ešte nepovažujem za stabilizovaný, pre nás bude svojím spôsobom pokračovať príprava aj v úvode ligy, kedy sa ukáže, ako na tom herne vlastne sme. Je to dlhodobá súťaž, ktorá bude mať v tejto sezóne veľké špecifiká vzhľadom na značný pohyb hráčov nielen medzi klubmi, ale aj na postoch. Dá sa predpokladať, že sa objaví množstvo nových tvárí."

Prešovčania dolaďovali formu počas víkendu na domácom turnaji O pohár rektora PU. Postavili naň dokonca dva tímy, pričom áčko vyhralo a juniori skončili tretí. "O konkrétnych cieľoch sme ešte s výborom nedebatovali. Výhľadovo však chceme do prvej šestky, ktorá bude hrať play-off. Za tento čiastkový cieľ majú chlapci vypísané aj isté prémie, potom sa ukáže, čo ďalej. Ako som spomínal, ťažko v tejto sezóne hovoriť niečo dopredu," poznamenal R. Vlkolinský, ktorý bude na lavičke pôsobiť bez asistenta. Spomínané pohyby sa dotkli aj jeho kádra, z ktorého odišlo päť skúsených, kvalitných volejbalistov, ktorých nahradia zväčša odchovanci vlastnej liahne. "O ďalšom dopĺňaní kádra neuvažujeme, budeme hrať družstvom, ktoré máme k dispozícii. Aj s týmito hráčmi máme neustále čo robiť, na čom pracovať."

Signalizovaný nástup ambicióznej mlade môže naznačovať zvýšenú konkurenciu, prešovský kormidelník však takto nerozmýšľa. "Skôr by som povedal, že našou filozofiou by mala byť myšlienka: Bez teba si neporadím, musíme si pomôcť. Chceme družstvo stmeliť do dobrej partie. Tí skúsenejší, ktorí by mali patriť k oporám, si musia uvedmiť, že popri práci na sebe pri nich rastú mladé talenty, ktorým majú pomôcť. Pre mladých je motiváciou dostať sa na ihrisko, ukázať, čo skutočne vedia. Všetci dostali v príprave dosť šancí, je len na nich, ako sa ukážu."

V premiére sa dnes vysokoškoláci predstavia vo Zvolene, v sobotu potom na pôde VKP Bratislava. "Zvolenčania majú mladé mužstvo, veľa o nich neviem, niektorí hráči sú pre mňa veľkou neznámou. Nehrali skoro žiadne prípravné zápasy a tak môžem len tipovať, čo nás čaká. Bratislavčania majú široký, dobrý káder a v ich prípade človek nikdy nevie, čo tréner Ivan Husár vymyslí. Sú absolútne nevyspytateľní, ale kvalitou by mali patriť k špičke súťaže," uzavrel predštartové prognózy R. Vlkolinský.

Káder VK PU:

Nahrávači: Boris KEMPA (1967, 197), Stanislav SOTÁK (1984, 193), Kamil FEŇO (1983, 193). Blokári: Michal ČERVEŇ (1977, 205), Radovan ŠKVAREK (1977, 196), Miroslav HRIVNÁK (1983, 199). Smečiari: Roman ONDRUŠEK (1980, 191), Martin SOPKO st. (1982, 196), Ľudovít ŽILKA (1980, 193). Univerzáli: Milan GEŠPERÍK (1978, 199), Peter THOLT (1979, 195). Liberá: Peter VÁHOVSKÝ (1983, 180), Tomáš VARCHOL (1985, 185).

Realizačný tím: tréner Richard VLKOLINSKÝ, masér Vladimír GÁBOR.

Prišli: Žilka (návrat z hosť. St. Ľubovňa), Feňo, M. Hrivnák, Váhovský (odchovanci).

Odišli: Vartovník (Odolena Voda), Vokál (Perštejn), Repák (Púchov), Špaček, Litva (ukončené hosťovanie z Púchova).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.