Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

VK PU bez Ondrušeka, kapitán však verí svojmu tímu

Sportnet|Publikované 12. dec 2002 o 23:00

Prešov - Extraligová súťaž volejbalistov má dnes na programe stretnutia 11. kola. V Prešove privítajú o 18. hodine Stavbár Žilina, zajtra v rovnakom

čase Petrochemu Dubová.

VK PU však nebude môcť nastúpiť v plnej sile. Na utorňajšom večernom tréningu si urobil výron Roman Ondrušek, ktorý bude chýbať. "Pri bloku som zle doskočil a členok nevydržal. Vyzerá to na natiahnuté väzy, mám dlahu. Do konca roka si zrejme nezahrám," konštatoval smečiar a kapitán vysokoškolákov. "Na mojom poste by mal dostať šancu Roman Špaček, dúfam, že sa mu bude dariť."

Po nečakaných prehrách VK PU v posledných kolách na pôde Zvolena a Nového Mesta si hráči vypočuli v kabíne svoje. "Iste, povedali sme si, čo bolo zlé, že to takto nejde. Zatiaľ však neviem o žiadnych sankciách zo strany vedenia klubu. Skôr si myslím, že to bola vec koncentrácie, sme herne jasne lepší ako tí súperi, s ktorými sme prehrali. Takže je to len v hlavách a v pocite zodpovednosti každého hráča," zamýšľal sa Roman.

Žilinčania sú mužstvom, s ktorým Prešov už päť zápasov po sebe v extralige nevyhral. "Ťahá sa to od minuloročného play-off, v ktorom nás vyradili, prehrali sme s nimi dvakrát aj v tejto sezóne. Je to skúsené mužstvo, ktoré čaká na chyby súpera, samé ich robí veľmi málo. Chlapci sa nesmú pustiť do bezhlavého útočenia, nenechať sa strhnúť. Ak im pôjde podanie a nebudú robiť príliš veľa vlastných chýb, mali by uspieť," naznačil Roman recept na Žilinčanov. "Čo sa týka Dubovej, na tú sa nám zvykne dariť, hrávame proti nej väčšinou dobre. Napokon, nie je to už to silné mužstvo, čo pred dvoma rokmi. Myslím, že na ňu máme, sme kvalitnejší tím."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.