Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

VK Chemes Humenné s novým trénerom a omladeným kádrom

Sportnet|Publikované 2. okt 2003 o 22:00

Humenné - V poradí deviaty extraligový ročník majú pred sebou muži volejbalového klubu Chemes Humenné, ktorí sa už dnes predstavia na domácej

palubovke Gymnázia arm. gen. L. Svobodu, kde o 18.00 hod. privítajú nováčika zo Starej Ľubovne. Počas uplynulých ôsmich rokov sa na trénerskom poste Humenčanov objavili iba dvaja kormidelníci - Š. Zbur a E. Štofík. Na začiatku súťažného ročníka 2003/2004 pribudlo do zoznamu humenských extraligových lodivodov tretie meno - Štefan Hronec, ktorý v minulej sezóne doviedol chemesáckych kadetov až k slovenskému titulu.

Prípravu na extraligu začali Humenčania zhruba pred troma mesiacmi a prebehla v podstate tradičným spôsobom. Úvodné týždne boli venované rozvoju vytrvalosti, sily a obratnosti, ich súčasťou bolo aj sústredenie v areáli Sninských rybníkov a koncom prázdnin sa postupne prešlo do telocvične, kde dostali priestor lopty a nacvičovanie herných činností. Je so svojou prvou sezónou na lavičke extraligových mužov spokojný aj tréner? "Možno povedať, že áno. Chlapci sa pripravovali v letnom období poctivo. Vedomí si toho, že čo získajú na kondičke v lete, z toho budú "žiť" celú sezónu pristúpili k povinnostiam zodpovedne. Súčasťou našej prípravy bola aj účasť na antukových turnajoch vo V. Tatrách i Dubovej a na veľmi kvalitnom turnaji v Maďarsku," zhodnotil prípravné obdobie Š. Hronec. V kádri došlo oproti minulej sezóne k dôležitým zmenám. Odišli traja hráči a na ich miesta prišli vlastní perspektívni odchovanci. Keďže Humenčania predbežne nepočítajú s nejakými posilami, postúpiť medzi prvú štvoricu, ktorá si to potom "rozdá" v boji o titul bude viac ako náročné. "Káder postupne opustili Nemec, Sivák a nakoniec aj Zbur. Najväčšia zodpovednosť tak ostane v sezóne na bedrách Petra Beňu a kvalitné výkony očakávame aj od nahrávačskej dvojice - Huba a Matta. Verím, že do pohody sa po zranení dostane Onderčin i Katona. Do sezóny počítame s piatimi perspektívnymi mladíkmi, ktorí zatiaľ s mužskou extraligou nemajú takmer žiadne skúsenosti, no do kolektívu zapadli dobre a je len na nich, aby dokázali, že šance, ktorá sa im naskytla, sa vedia chytiť," konštatoval na margo hráčskeho kádra humenský kormidelník.

Počas prípravného obdobia sa nad mužskou extraligou prehnali všelijaké mračná. Uplynulé mesiace jasne ukázali, ako dominujú v športe financie. Žilinčania i bývalý majster z Dubovej museli hráčske kádre výrazne obmeniť, znižovanie rozpočtu vyhlásil aj Púchov a na poslednú chvíľu sa zo súťaže odhlásil aj nováčik z STU Bratislava... "Mojím osobným favoritom na zisk majstrovského titulu sú Prešovčania. Ich najväčším konkurentom budú pravdepodobne bratislavskí policajti. Sezóna to bude pre nás ťažká, no našim cieľom je pohybovať sa v pokojných stredných vodách a pritiahnuť svojou hrou čo najviac divákov. A sa však vyskytne šanca bojovať o play - off, určite sa jej vyhýbať nebudeme," konštatoval 32-ročný rodák z Revúcej. V extraligovej ouvertúre čakajú Humenčanov dva zápasy na domácej palubovke. Dnes o 18.00 hod. privítajú nováčika zo St. Ľubovne a v sobotu v rovnaký čas družstvo Stavbár Žilina.

VK CHEMES HUMENNÉ

V tohtoročnej sezóne sa nový kormidelník Štefan HRONEC so svojím asistentom Marekom LÚČKOM budú spoliehať na týchto jedenásť hráčov - nahrávači: Slavomír HUBA (1972), Miroslav MATTA (1978), blokári: Vladimír KATONA (1984), Vladimír KRÍŽ (1982), Pavol MIHAĽKO (1985), Peter KAŠPER (1985), smečiari: Peter BEŇA (1978), Igor ONDERČIN (1981), Vladimír MIŠĽAN (1986), Miroslav JAKUBOV (1987), libero: Martin VAJDA (1987). Tak ako v minulých etraligových sezónach je masérom družstva Ján MURINČÁK a lekárom MUDr. Peter FARKAŠ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.