Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vizitky laureátov

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 23:00

Poprad A zase sa raz upreli všetky futbalové oči východoslovenského regiónu do Popradu, kde v piatok vyhlásili najlepšiu jedenástku hráčov tretej

ligy. Do ankety, ktorá určila ideálnu zostavu, prispeli svojimi hlasmi tréneri, i dvojica novinárov. Ich hlasy nakoniec rozhodli, že v šiestej jedenástke budú títo hráči, ktorých vizitky vám prinášame.

Peter FALATOVIČ (Slavoj Trebišov brankár) Odchovanec Slavoja Trebišov prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a reprezentoval aj v krajských výberov. Odborníkov upútal pohyblivosťou, rýchlosťou a jeho prednosťou sú veľmi presné výkopy. Rovnako dobre ovláda priestor v šestnástke a zbiera s prehľadom centrované lopty.

Bartolomej PETRO (Bukocel Vranov - obranca) Fyzicky veľmi dobre pripravený futbalista, rýchly, agresívny a dostatočne dôrazný v osobných súbojoch. Hral na viacerých postoch, no až tréner Karaffa mu našiel miesto na pravej strane obrany, kde uplatnil svoj dôraz.

Marián TIMKO (Slavoj Trebišov stopér) S futbalom prešiel odchovanec Slavoja kus Slovenska a okúsil aj legionársky chlebík. Po skončení dorasteneckého veku odišiel do Interu Bratislava. Neskôr hrával v Nitre, Slovane, Trenčíne i Rim. Sobote. Po zranení sa vrátil do Trebišova, kde patril k oporám mužstva. jeho prednosťou je dobrá kopacia technika, hra hlavou i prehľad v hre.

Jozef PAVLIŠIN (Rekostav Stará Ľubovňa obranca) Patrí k univerzálnym hráčom a okrem brankárskeho postu si zahral na každom. Momentálne je oporou zadných radov a kapitánom mužstva. Ešte ako dorastenec odišiel zo Starej Ľubovne do druholigovej Jelšavy, potom hrával v Trenčíne, Rožňave, Sp. N. Vsi a v roku 1998 sa vrátil do Starej Ľubovne.

Milan CAPÍK (Zemplín Michalovce stredopoliar) S futbalom začínal v Michalovciach a hral vo všetkých mládežníckych kategóriách. na prvý zápas medzi seniormi nastúpil ako 17-ročný. Hráva v stredovej formácii, jeho prednosťou je prehľad v hre, dobrá technika. Vyniká rýchlosťou, dobrou kopacou technikov, v drese Zemplína patrí stále k najlepším strelcom. O jeho služby prejavili záujem Tatran Prešov a v tomto roku bol aj na hosťovaní v 1. FC Košice.

Róbert ŠTIFAN (Odeva Dukla Lipany stredopoliar) Rodák zo Šarišských Michalian mládežnícke roky strávil v Tatrane Prešov. Po vojenčine hrával v rodnej obci a potom prestúpil do Bardejovskej Novej Vsi, potom pôsobil v Krompachoch a neskôr obliekal dres prvoligovej Prievidze. Od jarnej časti uplynulého ročníka hráva v Lipanoch a patrí k oporám odevákov. je vedúcou osobnosťou mužstva s dobrým herným štýlom a kopacou technikov. Je ofenzívnym typom hráča, no v Lipanoch hráva zväčša s defenzívnymi úlohami.

Ján HAJDÚCH (Bukocel Vranov stredopoliar) V mužstve má prirodzenú autoritu, je dobre fyzicky pripravený dokáže zahrať na hociktorom poste v stredovej formácii. Vyniká hlavne v domácom prostredí, horšie to už je vonku, čo mu vyčítajú aj tréneri.

Marcel KORÍNEK (Cementár Turňa stredopoliar) Od príchodu z košickej Lokomotívy patrí v oporám cementárov a do jedenástky roka ho tréneri zaradili po tretí raz v rade za sebou. K jeho prednostiam patrí loptová i kopacia technika. Patrí k tvorivým typom a má cit pre hru. Je zástancom technickej hry a citlivý je na tvrdosť.

Peter BUMBERA (Bukocel Vranov stredopoliar) Ofenzívny stredopoliar s dobrým nosom na góly. V jesennej časti III. ligy sa s trinástimi stal najlepším strelcom. Je dobre technicky vybavený, má dobrú kopaciu techniku a jeho prednosťou je zahrávanie štandardných situácii.

Štefan VOROŇÁK (Slavoj Trebišov útočník) Jeho futbalový rast pribrzdilo vážne zranenie v Devíne, z ktorého sa vyliečil. Tento odchovanec trebišovského futbalu v mládežníckych kategóriách reprezentoval Slovenska a už ako 17-ročný hral za Slavoj v II. lige. Po zranení hral v materskom klube a potom v Čani, ktorej pomohol k návratu do II. ligy. Jeho prednosťami sú dobrá práca s loptou a dobré čítanie hry.

Michal ČERNEGA (MFK Sobrance útočník) Patrí v víťazným typom hráčov a je osobnosťou sobraneckého mužstva, ktoré sa nielen v jesennej časti súťaže spoliehalo na jeho hru i góly. Patrí k skúseným hráčom, keď pôsobil vo viacerých kluboch (Humenné, Vranov, Trebišov). Vyniká dobrým ťahom na bránku i dobrou strelou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.