Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vittek mal pocit, že hráme doma

Sportnet|Publikované 8. okt 2006 o 22:00

Po zranení kolenného väzu v priateľskom súboji s Maltou sa Róbert Vittek na prvé dva zápasy kvalifikácie ME proti Cypru a Česku pozeral len z diaľky.

V sobotu však svoj premiérový štart v tejto súťaži ozdobil ako sa na strelca patrí. Prihral na úvodný gól Šventa, pred piatym si pozície obaja hráči vymenili a skóre uzatváral norimberský útočník. Po víťazstve Slovenska nad Walesom 5:1 sme sa Roba opýtali:

Spokojný?

"Po víťazstve a hlavne takom výsledku sa aj ľahšie rozpráva."

Čo rozhodlo o našom vysokom víťazstve?

"Nikto nečakal, že vyhráme. Fanúšikovia možno v kútiku duše verili, že že by sme mohli priviezť remízu. My sme chceli viac. Rozhodlo to, že sme hrali otvorenú partiu. Nesnažili sme sa len brániť a hrať na brejky. Verili sme si. Naša ofenzíva mala podstatne vyššiu kvalitu ako waleská obrana."

Nemáte pocit, že sa víťazstvo rodilo ľahšie ako ste očakávali?

"Určite áno. Bola to jazda. Súper skúšal všetko možné až do poslednej minúty. To je jeho štýl, nátura. Aj napriek prehre mu diváci tlieskali."

Pred prvým gólom zápasu ste posielali Šventovi prihrávku, alebo išlo skôr o nevydarenú strelu?

"Videl som Šventa, ale aj troch waleských hráčov. V ťažkej situácii som chcel loptu napáliť pred bránku. Nakoniec to prešlo až k Dušanovi, ale záver akcie som nevidel."

Čo vás teší najviac?

"Góly vždy chutia. Dôležitejšie je víťazstvo a predvedená hra."

Na cardiffskom štadióne Millennium bolo viac ako tisíc slovenských fanúšikov. Nezaskočil vás taký vysoký počet?

"Príjemne ma prekvapilo, koľko ich prišlo, keďže v lietadle sedelo len pár našich priaznivcov. Veľmi nás to povzbudilo. Málokedy som zažil takúto situáciu na súperovom ihrisku. A ešte k tomu vo Walese, kde ostrovní fanúšikovia vedia prekričať aj päťtisíc priaznivcov súpera."

Takže pozápasová ďakovačka bola namieste.

"Chcem sa im poďakovať. Mal som pocit, že hráme doma. Takú podporu sme vonku dlho nemali. To si nepamätám. Boli fantastickí."

Zlomový moment stretnutia?

"Za stavu 2:0. Domáci znížili, ale zakrátko sme dokázali pridať tretí gól. Veľmi dôležitý moment. Walesanov úplne dorazil. Po prestávke sme čakali ich veľký nápor. Odpovedali sme však rýchlymi dvoma gólmi. Tie ich zničili. Zápas sa potom už len dohrával."

Prekvapila vás vysoká efektivita?

"Bola podobná ako proti Cypru. Alebo ešte predtým Lichtenštajnsku. Nemôžeme však porovnávať kvality týchto mužstiev s Walesom. Takéto víťazstvá dosiahnu ťažko aj iné mužstvá. Česi ledva nad nimi vyhrali. Len sa potvrdzuje, že každý zápas je iný."

Od roku 1908 neutrpel Wales doma takú vysokú prehru.

"Počul som to. My sme však nešli do zápasu s úmyslom vytvoriť nejaký rekord. Chceli sme vyhrať."

Na štadióne Millennium sa hrávajú aj ragbyové zápasy. V akom stave bol trávnik?

"Deň pred zápasom veľmi dobrý. V sobotu už horší. Počas rozcvičky som dvakrát zakopol a takmer si vyvrtol členok. Podklad bol mäkký."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.