Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Víťazstvom chce Iuventa vykročiť oproti ligovému titulu

Iuventa hostí Sláviu. M. Kovaličková (vľavo) verí, že body zostanú doma. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 13. mar 2014 o 23:00

Iuventa hostí Partizánske, ak zaboduje naplno, triumf vo WHIL by jej už nemal uniknúť.MICHALOVCE. Pred vyše týždňom sa mimoriadne spokojné vrátili z trojdňového „tripu“ michalovské hádzanárky, pretože z dvoch súbojov si priniesli plný bodový zisk.

Veľmi cenný bol hlavne ten z Mostu v priamom dueli o prvé miesto (vyhrali 31:26), triumf v Modre, kde hráva domáce zápasy Senec, bol samozrejmosťou (49:12).

Vďaka tomuto štvorbodovému úlovku sa Iuventa výrazne priblížila k zisku prvenstva vo WHIL.

Psychika išla nahor

Aktuálnemu slovenskému majstrovi však tri kolá pred koncom ligy ešte víťazný pohár stále nepatrí, no po zajtrajšom domácom stretnutí s Partizánskym ho už budú mať prakticky v hrsti. Musia však vyhrať.

Jednoduchý duel, ktorý sa začína už o 15. hodine pre prípadný šiesty finálový zápas hokejistov Dukly a Bardejova, ho však nečaká, lebo Slávia zažíva vydarenú sezónu a aj ona ešte živí nádej na triumf v základnej časti. Momentálne je tretia so 4-bodovou stratou na Iuventu.

„Zodpovedne sa na tohto nepríjemného súpera pripravujeme celý týždeň a myslíme iba na víťazstvo, pretože iba to nás výrazne posunie k udržaniu si prvého miesta v tabuľke. Ak získame dva body, je veľká pravdepodobnosť, že prvenstvo nám už neunikne,“ povedala pivotka Michaloviec Michaela Kovaličková, ktorá sa neobáva toho, že by dievčatám dôležitosť zápasu zväzovala ruky a nohy.

„Aj v Moste bol na nás vyvíjaný tlak, ale zvládli sme to. To víťazstvo nad Baníkom nás psychicky posunulo ďalej, ešte viac nás posilnilo.“

Pre Iuventu bude súboj s Partizánskym už tretím vzájomným v prebiehajúcom ročníku. V predošlých dvoch sa so Sláviou poriadne vytrápila (v lige 26:26, v pohári 22:20).

„Verím, že teraz to nebude až taká dráma. Dôležité opäť bude, ako zahráme v obrane. Ak dobre, tak môžeme vyrážať do protiútokov. Máme kvalitné družstvo a som presvedčená, že sa budeme tešiť z dvoch bodov,“ uviedla M. Kovaličková.

V družstve Slávie hrozí najväčšie nebezpečenstvo od Michnovej a Kertészovej. Budú si na ne dávať zvýšený pozor?

„To neprezradíme, ak prídete na zápas, uvidíte, s akou taktikou na súpera vybehneme,“ s úsmevom dodala odchovankyňa trenčianskej hádzanej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.