Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Víťazstvo vystrieľal prvý útok Šarišanky

Sportnet|Publikované 28. nov 2006 o 23:00

Prešov -Sériu prehier s favoritmi prvoligovej súťaže prerušili hokejistky Šarišanky pod Tribečom. Zverenkyne trénera R. Martona sa po rozboroch

predošlých debaklov zmobilizovali a na ľade súpera prekvapujúco presvedčivo v ostatnom kole vyhrali.

HC Topoľčany - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)

Prvá tretina súboja na topoľčianskom zimnom štadióne ale vôbec nenasvedčovala, žeby na ňom mali dominovať hosťujúce hokejistky... "Je to tak. Úvod z našej strany bol ospalý, dievčatá sa na ľade sprvu akoby hľadali," rekapituluje priebeh stretnutia manažér a asistent trénera Šarišanky Jaroslav Sabol. "V prvej tretine to z našej strany nebol žiadny oslňujúci výkon. Pravdupovediac, veľké nádeje na úspech nám nedával. Hoci je treba povedať, že hráčky chceli, len nie a nie chytiť ten správny zápasový rytmus. Navyše pri presilovke 5:3 sme inkasovali, čo nám na pokoji nepridalo. Potom však, znovu v početnej prevahe, sme vyrovnali. V druhej tretine nervozita z nášho tímu opadla. Postupne sme úplne ovládli dianie na ľade. Hrali uvoľnene, po vydarených a pohľadných kombináciách strieľali dôležité góly. Prím v tomto smere hral hlavne náš prvý útok Veličková, Jana Štofaníková (na snímke druhá zľava), Martina Stašová, ktorý strelil všetkých našich sedem gólov. O prevahe Šarišanky svedčí aj pomer striel na brány 11:38. Vyhrali sme teda úplne zaslúžene," konštatoval po návrate manažér klubu.

V aktuálnej tabuľke stráca štvrtá Šarišanka na tretiu Spišskú Novú Ves štyri body. Ukrojiť z tohto náskoku bude mať príležitosť po prestávke v súťaži. 9.decembra na domácom ľade, kedy naň zavítajú práve Spišiačky. Prešovčanky v Topoľčanoch hrali v zostave: Hlavenková - Knutová, Ed. Raková, Lučová, Konečná, Képesová - Veličková, J. Štofaníková, Ma. Stašová - Hamborská, Er. Raková, Mi. Stašová - S. Štofaníková, Fedorová. Góly Šarišanky: J. Štofaníková a Veličková 3, Ma. Stašová.