Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Víťazstvo Slovana nad novoveskými mladíkmi malo trpkú príchuť

Sportnet|Publikované 29. sep 2013 o 22:00

Domáci Slovan privítal mladíkov zo Spišskej Novej Vsi a tí poriadne znepríjemnili Giraltovčanom život.

Diváci v Giraltovciach mali možnosť po dvoch týždňoch vidieť ďalší zaujímavý duel. Domáci Slovan privítal mladíkov zo Spišskej Novej Vsi a tí aj napriek prehre poriadne znepríjemnili Giraltovčanom život, a tak mal zápas veľmi dobrú úroveň.

GIRALTOVCE. Úvodné minúty patrili Spišiakom a už v 1. minúte J. Štefánik ideálne uvoľnil Vantrobu, ale jeho strelu P. Štefánik skvelým zákrokom zlikvidoval. Potom sa postupne Slovan začal tlačiť k bránke hostí, ale bola to veľmi tŕnistá cesta. Spišiaci totiž forsírovali v defenzíve osobnú obranu, ku ktorej pridali aj zdravú agresivitu.

Tá však priniesla so sebou veľa faulov, po ktorých Giraltovčania zahrávali veľa štandardných situácií a to je zasa ich veľká prednosť. V 21. minúte posunul Fiľakovský loptu Pankuchovi, ale jeho hlavičku Gaborčík kryl. Ten istý hráč o desať minút mohol skórovať, avšak hlavou opäť minul.

Domáci sa radovali v 35. minúte, keď P. Cauner zahrával priamy kop z veľkej diaľky a loptu zahral presne na Vojtu a ten sa v takých situáciach nezvykne mýliť.

„Štandardné situácie nacvičujeme neustále a ja mám loptu adresovať Vojtovi alebo Verčimákovi. Teraz som videl voľného Vojtu a som rád, že on z voleja ihneď akýmsi skokom pálil do siete. Celkove sa nám hralo ťažko v prvom polčase, nemali sme vôbec priestor, hostia výborne atakovali,“ povedal tradičný exekútor štandardiek Peter Cauner.

Po tomto góle akoby z hráčov Slovana opadla ťarcha a na dianie na ihrisku veľmi dobre zareagovala aj domáca lavička.

Po prestávke domáci výrazne zlepšili pohyb a presadzovali sa aj individuálne. Giraltovčanom pomohla aj výmena v tábore hostí, keď trávnik opustil Janík, ktorý dovtedy nedovolil nebezpečnému Verčimákovi ani dýchať. Ten sa po jeho vystriedaní cítil ako ryba vo vode a v 62. minúte rozhodol o víťazstve Giraltoviec parádnym gólom.

„Peťo Cauner zahrával z pravej strany ďalšiu štandardku a ja som mu naznačil svoj pohyb dopredu. Lopta bola presná a po predskočení brankára skončila z mojej hlavy v sieti. Bola to pre mňa veľká úľava, veď v prvom polčase som sa nemohol presadiť. Súperova sedmička (J. Janík) chodila za mnou ako tieň. Myslím si, že sme všetci zabojovali a proti ťažkému súperovi sme dosiahli zaslúženú výhru,“ vyznal sa strelec Slovana Jakub Verčimák, ktorý skóroval už v treťom zápase za sebou.

Dobrý futbal až do konca

Dobrý futbal sa hral až do konca. Slovan výsledok kontroloval, aj keď v 62. minúte dobre zasiahol Fiľakovský a v 88. minúte aj P. Štefánik. Spišiaci nesklamali, ich ústrednou postavou bol Jaromír Štefánik.

„Zápas bol veľmi náročný a ukázalo sa, že na podobné ťažké zápasy nám chýba viac skúseností. Myslím si, že každým zápasom to bude len lepšie. Škoda, že sme nedali gól už v prvej minúte, keď som našiel voľného Vantrubu, žiaľ brankár domácich sa vyznamenal,“ povedal J. Štefánik, ktorý výborne rozbehol kariéru v Ružomberku, ale ťažké zranenie ju nečakane na rok pribrzdilo a teraz sa znova dostáva do formy.

Za svoje cenné víťazstvo však Giraltovce platili krutú daň, keď postupne pre zranenie predčasne z ihriska odišli opory P. Čurlík, J. Fiľakovský a J. Verčimák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.