Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Víťazstvo si Folkmarčania zabezpečili v poslednej sekunde

Začiatok jari víťazne. Folkmarčania sa doma poriadne natrápili, aby v samotnom závere zdolali Medzev 2:1. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 15. mar 2015 o 23:00

Jurko, nová posila, mal na kopačke gól a bol ústrednou postavou zápasu.

Jurko, nová posila, mal na kopačke gól a bol ústrednou postavou zápasu.

V. FOLKMAR. Jediný štvrtoligista zo Spiša v skupine Juh, ktorý v nedeľu mal výhodu domáceho prostredia, bol Veľký Folkmar.

Na výborne pripravenom ihrisku privítal nebezpečný Medzev.

Jurkova premiéra

Folkmarčania už dlhé roky majú skúsený káder, zostavený z hráčov zvučných mien.

Cez zimu k nim pribudol Roman Jurko. Vo svojej premiére sa ukázal v tom najlepšom svetle.

Bolo ho plné ihrisko, stále si museli obrancovia na neho dávať pozor.

Vyrobil dve tri gólové šance, sám raz mieril do žrde. Hráč s číslom osem bol všade, kde sa niečo dialo.

„Premiéra bola, chválabohu, víťazná. Škoda nevyužitých šancí. Už v prvom polčase sme mali územnú prevahu. Zo strany hostí prišiel jeden protiútok a bolo vyrovnané. V druhej časti hry sme opäť v závere pritlačili, nastrelil som žrď. Sovič mal obrovskú šancu. Ešte šťastie, že v posledných sekundách Belej vyrobil gólovú situáciu, ideálne prihral Dirovi a ten už nemal problém streliť gól. Som nesmierne šťastný, že sme na úvod vyhrali,“ povedal po výsledku 2:1 nový hráč Slovana Folkmar Roman Jurko.

Posledná akcia rozhodla

Už začínalo byť zvykom, že Folkmarčania úvodné zápasy jesene, resp. jari otvárajú remízami.

V nadstavenom čase Belej vymyslel geniálnu individuálnu akciu, spätnou prihrávkou našiel Dira a ten nemal problém trafiť prázdnu bránu.

„Takéto sú prvé zápasy. Terén mäkký, ale dobre pripravený. Hostia k nám chodia hlavne brániť a spoliehajú sa na rýchle protiútoky. Jeden takýto vyšiel a bolo 1:1. Cez prestávku som hráčom hovoril, že trpezlivosťou to postupne príde. Súper bránil, cez prehustenú obranu sa len ťažko dostávalo. Mohli dať aj gól, no v posledných dvadsiatich minútach sme si vynútili tlak a zaslúžený víťazný gól sme strelili,“ vydýchol si tréner Folkmarčanov Radek Sasák.

Hostia po strelení gólu kritizovali nadstavený čas, za čo jeden z ich hráčov videl aj červenú kartu, no najviac smútili za strateným bodom.

Druhý gól inkasovali doslova v poslednej sekunde.

„Hrali sme veľmi slabo, hlavne v prvom polčase. Po zmene strán sme sa prebudili. Prišli aj šance na gól, no aspoň bod sme neudržali do konca. Je to škoda,“ smutne skonštatoval brankár Medzeva Erik Čierny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.