Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Víťazstvo, no zároveň otvorená kritika od prezidenta UFC. Takto si Gane svoj veľký večer nepredstavoval

Adrián Mečiar|28. feb 2021 o 01:00

Dana White na rovinu povedal, že uplynulý hlavný zápas absolútne nenaplnil jeho očakávania.

Veľká príležitosť ukázať sa v hlavnom zápase večera. Takúto šancu dostali ťažké váhy Ciryl Gane a Jairzinho Rozenstruik po tom, ako došlo k presunutiu duelu medzi Američanom Reyesom a Čechom Procházkom. Práve tento súboj sme mali vidieť dnes ráno, napokon si naň počkáme ešte ďalšie dva mesiace.

Každopádne, Gane a Rozenstruik si hlavný zápas rozhodne zaslúžili. Obaja patria do prvej desiatky divízie a vo svojich posledných vystúpeniach symbolicky porazili toho istého muža, bývalého šampióna Juniora dos Santosa.

Vzájomný zápas však vôbec nepriniesol to, čo si od tohto duelu fanúšikovia sľubovali. Talentovaný Gane síce jasne zvíťazil na body, pričom Rozenstruika v podstate k ničomu nepustil, no súboj by bol za bežných okolností a prítomnosti diváckej kulisi takmer s určitosťou sprevádzaný nespokojným piskotom.

Kritikou ale nešetril prezident UFC Dana White. Ten dokonca neprišiel na naplánovanú pozápasovú tlačovú konferenciu a iba prostredníctvom neskorších slov pre Yahoo Sports vyjadril svoju frustráciu so zápasom, ktorý „nenaplnil jeho očakávania“.

„Všetci o Ganeovi hovoria ako o novom vyzývateľovi, ale spomeňte si, ako si s Rozenstruikom poradil Ngannou (Ngannou knokautoval Rozenstruika po 20 sekundách, pozn. red.),“ uviedol White.

Prezident UFC dodal, že hoci Gane vyhral, výkonom ho vôbec nenadchol. „Toto bola jeho veľká šanca ukázať svetu, kým je a čoho je schopný. Vyhral, ale pri tom aj radšej ostaňme. Jednoducho vyhral. S ťažkými váhami to je raz tak. Minulý týždeň sme videli výborný zápas Lewisa a Blaydesa, inokedy to môže dopadnúť takto,“ povedal.

Gane sám priznal, že to nebol práve atraktívny zápas a rozumel aj Whiteovým slovám. „Dana je tu šéf a samozrejme, chce vidieť veľké knokauty. Zápas som neukončil a priznám, čakal som od toho viac. Na druhú stranu, ja som bol ten, ktorý tlačil,“ vravel po zápase Gane.

Francúzsky bojovník tak pripomenul, že spravil to, čo bolo potrebné pre výhru, no Rozenstruika nemohol v žiadnom prípade podceniť a riskovať to, že by sa vystavil zbytočnému riziku. Pre neho je ale kľúčové víťazstvo, aj za cenu podobnej kritiky. Tento negatívny dojem bude môcť napraviť v ďalšom zápase.

Ani ďalšie zápasy podujatia príliš nezaujali. Dosť o tom vypovedajú udelené bonusy. Promotéri ich udelili len tri, namiesto zvyčajných štyroch. Veď pred limitom bol ukončený len jediný z deviatich duelov.

Výsledky turnaja UFC Vegas 20:

Ciryl Gane vs. Jairzinho Rozenstruik - Gane vyhral na body (3x 50-45) 

Magomed Ankalaev vs. Nikita Krylov - Ankalaev vyhral na body (3x 29-28) 

Montana De La Rosa vs. Mayra Bueno Silva - zápas končí remízou (28-27, 2x 28-28)

Pedro Munhoz vs. Jimmie Rivera - Munhoz vyhral na body (2x 30-27, 29-28)

Alex Caceres vs. Kevin Croom - Caceres vyhral na body (2x 30-26, 30-27)

Thiago Moises vs. Alexander Hernandez - Moises vyhral na body (30-27 x2, 29-28)

Alexis Davis vs. Sabina Mazo - Davis vyhrala na body (2x 30-27, 30-26)

Ronnie Lawrence vs. Vince Cachero - Lawrence vyhral na TKO v treťom kole (čas 2:38) 

Dustin Jacoby vs. Maxim Grishin - Jacoby vyhral na body (3x 29-28)

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články