Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Víťazstvo Lokomotívy

Sportnet|Publikované 26. sep 2008 o 22:00

KOŠICE. Dorastencom Lokomotívy Košice sa vstup do jesennej časti tohtoročnej voľnoštýliarskej sezóny vydaril. V úvodnom kole Slovenskej dorasteneckej

ligy (SDL) v zápasení v sobotu v Prievidzi zvíťazili s dvojbodovým náskokom pred obhajcom majstrovského titulu Dunajplavbou Bratislava. Na 3. mieste skončil nováčik súťaže Vihorlat Snina so stratou 25 bodov na Lokomotívu Košice.

"Podarilo sa nám vyhrať nad favorizovanou Bratislavou, čo nás potešilo. Dunajplavba síce nastúpila bez Jaloviara a Cserepkaia, no nám chýbali bratia Scirankovci, Sádecký a Šepentál. S oklieštenou zostavou som víťazstvo v Prievidzi nečakal. Ak budeme v 2. kole ligy kompletní, môžeme opäť čakať vyrovnaný turnaj. Ba zdá sa, že máme šance bojovať o titul," povedal tréner košických dorastencov Gabriel Juhás.

Najkvalitnejší a najvyrovnanejší duel 1. kola, ktorý dvíhal prievidzkých divákov zo sedadiel a vo svojom závere vyvolal aj ich potlesk, zviedli juniorský vicemajster Európy Róbert Ollé z bratislavskej Dunajplavby a Matej Deák z Lokomotívy Košice vo finále hmotnostnej kategórie do 69 kg. O víťazstve Ollého sa rozhodlo až v predĺžení po 3. perióde, keď Deák predtým zaváhal pri šanci vytlačiť súpera zo žinenky. Vyrovnaný boj bol aj medzi Petrom Obžerom (Dunajplavba) a Patrikom Vrablom (Lokomotíva Košice), ktorý na body v dvoch periódach 1:0 a 2:0 vyhral Obžera. "Vrabel po ročnej prestávke, zapríčinenej zranením, šliape najlepšiemu na päty, čo je pred ďalšími kolami ligy potešiteľné. Pochváliť za víťazstvá možno aj Pastora, Gazdu i Kordaniča, hoci jemu pomohlo k víťazstvu to, že jeho súperi sa navzájom poporážali," dodal Juhás.

Umiestnenia dorastencov Lokomotívy Košice v 1. kole SDL - do 46 kg: 1. Berdis, do 50 kg: 1. P. Pastor, do 54 kg: 1. J. Gazda, do 58 kg: 2. P. Vrabel, 4. R. Vrabel, do 63 kg: bez obsadenia, do 69 kg: 2. M. Deák, 3. M. Jún, do 76 kg: 3. M. Bodnár, do 85 kg: 1. J. Kordanič, do 96 kg: bez obsadenia, do 120 kg: 2. J. Kačmárik.

Družstvá: 1. Lokomotíva Košice 54 bodov, 2. Dunajplavba Bratislava 52, 3. Snina 29, 4. R. Sobota 25, 5. Prievidza 24.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.