Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Víťazstvo, hoci aj vydreté

Sportnet|Publikované 27. dec 2008 o 00:00

Hokejová extraliga pokračuje po dvojtýždňovej prestávke stretnutiami 38. kola. V Steel Aréne sa dnes stretnú Košice s Martinom. V tejto sezóne je to

štvrté vzájomné stretnutie. Dvakrát boli úspešní oceliari, pričom začiatkom decembra na svojom ľade zdolali tohto súpera 7:3.

KOŠICE. Na posledný súboj s Martinom nastupovali košickí hokejisti patrične nabudení. V zápase si všímali najproduktívnejšieho hráča súpera Lukáša Říhu. Nie však kvôli jeho kanadským bodom, ale preto, že im ležal v žalúdku. Provokácie z minulosti mu v Steel Aréne osladili dôraznou hrou, nebolo hádam hráča, ktorí by Říhovi nešiel do tela. Nakoniec sa líder Martina z ľadu vytratil, do šatne odišiel ešte pred záverečným podávaním rúk.

Říha na pokračovanie

"To, čo sa dialo v poslednom zápase bude mať pokračovanie. Keď sa naskytne možnosť, budeme chcieť Říhovi osladiť život. Vieme, ako je nepríjemné, ak hráč musí pri každom striedaní čakať, že ktokoľvek je pri ňom, všimne si ho. Říha je skôr koncový hráč, zvlášť v našom pásme treba byť dôrazný, aby nemal čas a priestor na manévrovanie s pukom. V tom, čo sme začali minule nepoľavíme, aj keď predpokladám, že na to bude viac pripravený," hovorí útočník HC Košice Peter Bartoš, autor 20 gólov a rovnakého počtu asistencií.

Tretina na nakopnutie

Najvyššia súťaž pokračuje po sviatkoch. Košičania mali dva dni voľna, zápas nehrali dva týždne, s výnimkou reprezentantov. Nebude problém dostať sa do správnej prevádzkovej teploty? "Ten oddych nám všetkým prišiel vhod. Hoci si uvedomujeme, že po sviatkoch nie je jednoduché sa nakopnúť. Možno to potrvá tretinu, práve preto musíme poctivo brániť. Asi každý hráč na sebe cíti, že sa chvíľu netrénoval, že boli Vianoce. Ale sme profesionáli, vieme, že teraz nebude čas potrénovať, zhodiť nejaké to kilo, takže nepredpokladám, že by niekto strávil voľno na gauči, alebo pri preplnenom stole."

Plné tribúny?

V posledných troch kolách strelili Košičania 18 gólov. Na domácom ľade v ostatných štyroch vystúpeniach 26 gólov. Gólové hody sa divákom rátali. A vyzerá to tak, že zajtrajší duel bude mať veľmi slušnú kulisu. Príde si divák v Steel Aréne opäť na svoje? "Boli by sme radi, keby sme mali už tradičnú podporu divákov. Zvlášť ak je hala plná, atmosféra je úžasná. Treba rátať aj s tým, že Martin sa poučí z posledného zápasu, že neotvorí hru tak, ako pred troma týždňami a že bude brániť, veď nebude chcieť dostať sedmičku. My sme budeme snažiť hrať svoju hru, možno to nebude pekný hokej, ale podstatné je víťazstvo. Aj keby malo byť vydreté," v prvom rade myslí Bartoš na zisk bodov.

Rodinka v očakávaní

U Bartošovcov boli pri štedrovečernom stole štyri deti. No rodinka je v očakávaní ďalšieho prírastku. "Termín máme piateho januára. O rok nás bude na Vianoce o jedného viac. Asi odstrihnem na stromčeku nejaké konáriky, aby tam vošiel darček pre ďalšieho člena rodiny," teší sa už Peter na ďalšiu ratolesť.

A ešte jedna smutná správa. Pred sviatkami navždy opustil košického fanklubu Bohuš Roštár. Na jeho počesť sa členovia fanklubu v stretnutí s Martinom rozhodli do tretej minúty nefandiť a počas prvej tretiny nemať na sebe dresy.

Súvisiace články