Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Víťazstvo Američana Holcomba, titul pre Čechov

SITA|Publikované 13. jan 2007 o 13:16

CORTINA D´AMPEZZO 13. januára (SITA) - Na podujatí 4. kola Svetového pohára dvojbobov v talianskej Cortine d´Ampezzo, ktoré boli zároveň aj majstrovstvami Európy, si prvenstvo vybojovala americká posádka ...

CORTINA D´AMPEZZO 13. januára (SITA) - Na podujatí 4. kola Svetového pohára dvojbobov v talianskej Cortine d´Ampezzo, ktoré boli zároveň aj majstrovstvami Európy, si prvenstvo vybojovala americká posádka Steven Holcomb, Brock Kreitzburg (1:46,43 min). Po troch tohtosezónnych 2. miestach tak prvýkrát vystúpili na najvyšší stupeň. Druhú priečku obsadilo s odstupom len 0,04 s kanadské duo Pierre Lueders, David Bissett. Vynikajúcu tretiu pozíciu a zároveň titul šampiónov starého kontinentu si senzačne vyjazdili českí reprezentanti Ivo Danilevič a Roman Gomola, ktorí za víťazmi zaostali o 0,46 s. Striborné medaily z ME si zásluhou konečného 4. miesta v sobotňajších pretekoch vybojovali ŠvajčiariI vo Rüegg, Cédric Grand, ktorí si zopakovali umiestnenie z minuloročného šampionátu v St. Moritzi. Hlavní favoriti SP i obhajcovia titulu majstrov Európy André Lange, Kevin Kuske z Nemecka, ktorí vyhrali prvé tri podujatia sezóny 2006/2007, skončili až piati a v rámci ME sa museli uspokojiť len s bronzom. Lange zároveň týmto zaváhaním prišiel aj o líderskú pozíciu v hodnotení SP, keď ho o 5 bodov predstihol Holcomb (370 b). Slovenskí bobisti v Cortine

Výsledky - sobota - ME a 4. kolo SP - Cortina d´Ampezzo (Tal.):

dvojboby: 1. Steven Holcomb, Brock Kreitzburg (USA) 1:46,43 min, 2. Pierre Lueders, David Bissett (Kan.) 1:46,47, 3. (1. na ME) Ivo Danilevič, Roman Gomola (ČR) 1:46,89, 4. (2.) Ivo Rüegg, Cédric Grand (Švajč.) 1:46,90, 5. (3.) André Lange, Kevin Kuske (Nem.) 1:46,92, 6. (4.) Thomas Florschütz, Mirko Pätzold (Nem.) 1:47,10

Poradie SP po 4. kole:

dvojboby: 1. Steven Holcomb (USA) 370 bodov, 2. André Lange (Nem.) 365, 3. Pierre Lueders (Kan.) 330