Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Víťazom jesennej časti je mužstvo Olcnavy

Rozhodujúci moment zápasu. V 72. minúte Tekáč z Tepličky takto prekonal brankára Odorína a upravil na konečných 2:1. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 1. nov 2016 o 23:00

Najvyššia oblastná futbalová súťaž mala na programe posledné jesenné kolo.

SPIŠ. V poslednú októbrovú nedeľu mala najvyššia oblastná futbalová súťaž na programe posledné jesenné kolo.

Bolo to kolo hostí, lebo až v štyroch majstrákoch dominovali hosťujúce tímy. Vedúca Olcnava je už jesenným majstrom a má sľubný deväťbodový náskok.

Od druhého miesta po piate je vzácna bodová rovnosť u tímov Spartaka Bystrany, Margecany a Jamníka. V bystrianskom derby jasne dominoval Spartak.

Teplička – Odorín 2:1 (1:1)

Po štvrťhodine hry domáci viedli, ale hostia po vydarenej štandardke pohotovo Polkablom vyrovnali. V závere polčasu sa debatovalo o neodpískanom pokutovom kope pre Odorín. Hosťom nezahrala podľa predstáv obranná formácia a v 72. minúte Tekáč dostal domácich do vedenia. Odorín mal v závere tlak, šance na vyrovnanie, ale bojovní domáci si cenné body ubránili.

Góly: 13. P. Vojtko, 72. Tekáč – 25. Polkabla. ŽK: P. Vojtko, Tekáč, Uhrinovský – Polkabla. Pred 200 divákmi rozhodoval Kunzo. TEPLIČKA: Tekáč – Hamrák, Vojtko, Koňak – Hudran, Dulák, Hudáček, Vojtko, Tekáč – Uhrinovský, Lesnický, striedali: Hlucháň, Vikartovský. ODORÍN: Duľa – Bednár, Baluch, Stoličný – Polkabla, Čuj, Fabian, Čuj, Maxim – Melek, Jánošík, striedal: Goduľ.

Mníšek n/H – SNV B 2:3 (0:1)

Desať minút pred koncom domáci viedli a už sa videli s troma bodmi. V posledných minútach dvakrát skóroval Kalafut a všetko bolo úplne ináč.

Góly: 65. Plachetka, 80. Vartovník – 82., 86. Kalafut, 10. Kavulič. ŽK: Plachetka – Dunka, Kalafut. Pred 50 divákmi rozhodoval Kotrady. MNÍŠEK N/H: Duch – Marcinko, Ujozák, Palaščák – Vartovník, Plachetka, F. Plachetka, Žiga, Palaščák – Štark, Šveda, striedali: Štark, Augustin. SNV B: Kuchár – Michal, Kalafut, Kunzo – Vojtila, Kavulič, Dunka, Macala, Jurjak – Dragula, Šoltés.

Markušovce – Olcnava 1:3 (1:1)

Aj v Markušovciach sa rozhodlo o výsledku v poslednej desaťminútovke. Nervózne stretnutie nakoniec rozhodla dvojica Geletka a v posledných sekundách Samoľ. Hostia sa opäť predbiehali v zahadzovaní šancí. Tieňom zápasu bolo nešťastné zranenie domáceho brankára.

Góly: 28. Žiga – 20. Olejník, 80. Geletka, 90. Samoľ. ŽK: Jánošík, Pavlovský – Melega. ČK: Pavlovský. Pred 100 divákmi rozhodoval Martinko. MARKUŠOVCE: Tornay – Kalafut, Jarab, Jánošík – Krajčír, Hoľák, Michal, Kočiš – Pavlovský, Žiga, striedali: Čuchran, Olšanský, Hoľák, Szynalik. OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Palko – Geletka, Melega, Olejník, Pollák – Samoľ, Halula, striedali: Kaščák, Šofranko.

Gelnica – Jaklovce 2:0 (2:0)

Po štvrťhodine hry bolo hnilecké derby rozhodnuté.

Góly: 3. Petko, 11. Kollár. ŽK: Žiga, Bodnár, Petko, Farkaš – Humeňanský, Nemčík, D. Humeňanský. Pred 150 divákmi rozhodoval Džubák. GELNICA: Kamencza – Žiga, Števlík, Kruželák – Bodnár, Lacko, Bodnár, Petko, Kollár – Kollár ml., Sewczuk, striedali: Petrík, Tomaško, Čarnoky, Farkaš. JAKLOVCE: Kočik – Macejko, Mikluš, Janiga – Humeňanský, Nemčík, Štofko, Humeňanský, Šima – Kandra, Adamišin.

SŠM Bystrany – Spartak Bystrany 0:5 (0:2)

Bodku za jesennou časťou vždy dáva v Bystranoch derby dvoch miestnych tímov. Tentoraz to lepšie zvládol Spartak.

Góly: 8., 26., 86. J. Horváth, 50., 75. Žiga. ŽK: Žiga. Pred 100 divákmi rozhodoval Čuj. SŠM BYSTRANY: Klešč – Suranovský, Lipovský, Pavol – Lipovský, Jochman, Košar, Jevoš, Pecha – Suchý, J. Suchý, striedal: Chromý. SPARTAK BYSTRANY: Kandrač – Kandrač, Žiga, Žiga, Žiga, Ferko, Žiga, Žiga, Horváth – Žiga, Horváth, striedal: Žiga.

Letanovce – Jamník 5:1 (2:1)

Po polčase to vyzeralo na vyrovnaný priebeh. Hostia sú postrachom domácich mužstiev, ale v druhom polčase sa Letanovčanom začalo dariť strelecky. Zaujalo aj zranenie hlavného rozhodcu Pechu, ktorého nahradil asistent Petruška ml.

Góly: 43., 70. Šefčík, 60., 85. Barabas, 44. Kováč – 27. D. Farkašovský. ŽK: Kováč – Ondra. Pred 100 divákmi rozhodoval Pecha, v závere Petruška ml. LETANOVCE: Jochman – Neupauer, Kováč, Šefčík – Pecha, Zahornadský, Žoldák, Zalibera, Toporcer – Uhrín, Barabas, striedali: J. Barabas, Pacák, Kubičár, Longa. JAMNÍK: Mišenda – Baláž, Ondra, Farkašovský – Jakuba, Farkašovský, Grzyb, Lipták, Hritz – Brandobur, Hudzik, striedali: Čuj, Figmik, Bednárz.

Chrasť n/H – Margecany 0:1 (0:0)

Na hrboľatom teréne sa v prvom polčase ťažko hralo a hráči inkasovali po zbytočných fauloch žlté karty, na čo doplatili vylúčeniami domáci Melega a hosťujúci Varga. V 51. minúte unikol Bandžuch a ideálne prihral Papcunovi, ktorý strelil jediný gól zápasu.

Gól: 51. Papcun. ŽK: Augustin, Melega, Kováč – Suslov, Hudák, Varga, Furajtár. ČK: Čuchran, Melega – Varga. Pred 50 divákmi rozhodoval Petruška. CHRASŤ N/H: Jančár – Baluch, Olejník, Filip – Forgač, Čuchran, Augustin, Melega, Turčanik – Dirda, Kováč, striedali: Dirda, Augustin. MARGECANY: Stanislav – Kormoš, Suslov, Bandžuch – Hoščuk, Hudák, Kaľavský, Varga, Puškáš – Furajtár, Papcun, striedali: Vojtek, Čarnoky.