Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Víťazný pohár putoval pre Humenčanov

Víťazný celok. Prvýkrát sa z prvenstva na turnaji tešili Humenčania. (Autor: archív)
Róbert Andrejov|Publikované 11. jan 2016 o 23:00

Každý rok turnaj organizuje iný ObFZ, tentoraz sa tejto úlohy zhostil ten trebišovský.

V športových halách v Trebišove a Sečovciach sa krátko pred Vianocami konal už 22. ročník turnaja Výberov rozhodcov a delegátov oblastných futbalových zväzov (ObFZ) v rámci VsFZ Košice v halovom futbale pre sezónu 2015/16.

TREBIŠOV/SEČOVCE. Víťazný pohár zostal na Zemplíne, ale putoval do Humenného, tamojší ObFZ triumfoval vo finále nad Prešovčanmi po penaltovom rozstrele.

Výsledky:

Skupina A (Trebišov):

Michalovce – Trebišov 0:0, Humenné – Stará Ľubovňa 1:0, Spišská Nová Ves – Michalovce 0:1, Trebišov – Humenné 1:0, Stará Ľubovňa – Spišská Nová Ves 0:6, Michalovce – Humenné 0:2, Trebišov – Stará Ľubovňa 2:0, Humenné – Spišská Nová Ves 2:2, Stará Ľubovňa – Michalovce 1:3, Spišská Nová Ves – Trebišov 0:2.

Konečná tabuľka skupiny A:

1. Humenné 4 2 1 1 5:3 7
2. Sp. N. Ves 4 2 1 1 10:3 7
3. Michalovce 4 2 1 1 4:3 7
4. Trebišov 4 2 1 1 3:2 7
5. St. Ľubovňa 4 0 0 4 1:12 0

Skupina B (Sečovce):

Košice – Vranov nad Topľou 0:0, Prešov – Svidník 3:0 kontumačne (pre neoprávnený štart hráča hostí), Poprad – Košice 1:2, Vranov nad Topľou – Prešov 0:3, Svidník – Poprad 0:3 kontumačne, Košice – Prešov 1:2, Vranov nad Topľou – Svidník 3:0 kontumačne, Prešov – Poprad 1:1, Svidník – Košice 0:3 kontumačne, Poprad – Vranov nad Topľou 4:0.

Konečná tabuľka skupiny B:

1. Prešov 4 3 1 0 9:2 10
2. Košice 4 2 1 1 6:3 7
3. Poprad 4 2 1 1 9:3 7
4. Vranov n/T. 4 1 1 2 3:7 4
5. Svidník 4 0 0 4 0:12 0

Zápas o 3. miesto: Spišská Nová Ves – Košice 2:3

Finále: Humenné – Prešov 0:0, na strely zo značky PK 3:1

Konečné poradie: 1. ObFZ Humenné, 2. ObFZ Prešov, 3. MFZ Košice, 4. SOFZ Spišská Nová Ves, 5. PFZ Poprad, 6. ObFZ Michalovce, 7. ObFZ Trebišov, 8. ObFZ Vranov nad Topľou, 9. OFZ Stará Ľubovňa, 10. OOFZ Svidník.

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Július Tokár (Trebišov)

Najlepší hráč: Peter Ziemba (Prešov)

Najlepší strelec: Šimon Zvalený (Spišská Nová Ves) – 6 gólov

ObFZ Michalovce na turnaji reprezentovali: Joz. Pivarník – Čeklovský, Fedák, Hrinda, M. Kurtak, D. Mano, Palinský, Reňo, Marek Ruščanský, Tušek st. (vedúci výberu V. Lisák).

ObFZ Trebišov na turnaji reprezentovali: Tokár – Čertický, Dušek, Hepka, Kovalčin, Miklóš ml., Ondrášek, Prokopovič, Puškáš, Ševčík, S. Vass, Bajo, Várady.

Víťazný tím ObFZ Humenné: Juščík – Kalanin, Milan Ruščanský, Štefek, Skalka, P. Greško, Rudík, Harajbič, Varga, Dzido, Jenčura, Ryšák. (vedúci výberu Š. Styrančák).

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.