Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Víťazný návrat pacienta Svindala

Nór Svindal bol najrýchlejší na trati Super G aj zjazdu. (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič|Publikované 7. dec 2008 o 23:00

Pred rokom mu po ťažkom páde lekári vo Vaile nevedeli povedať, či bude môcť chodiť, nieto ešte lyžovať. Nór Svindal sa vrátil na zjazdovku v Beaver Creak bez rešpektu. V priebehu 24 hodín vyhral zjazd aj superobrovský slalom. A vo včerajšom obráku bol tre

tí.

BEAVER CREAK. Dvadsaťpäťročný Aksel Lunda Svindal v cieli super G povedal, že si nevie v hlave všetko utriediť. „Lomcujú mnou emócie. Vychutnávam víťazný návrat, na veľký glóbus zatiaľ nepomýšľam. Je len začiatok sezóny.“ Obdaleč stál mierne zachmúrený 35–ročný veterán Hermann Maier. Víťaz obrovského slalomu spred týždňa sa dlhšie zmieroval s druhým miestom.

Pred rokom na tréningu na zjazdovke Birds of Prey, kde sa išiel zjazd aj Super G, Svindal spadol vo vyše stokilometrovej rýchlosti. Na dvoch miestach si zlomil nos, utrpel fraktúru lícnej kosti a hlbokú reznú ranu sedacieho svalu. Hneď na začiatku sa preňho minulá sezóna skončila.

O rok sa pacient z nemocnice vo Vaile nezabudol poďakovať lekárom za dobrú robotu, ktorú dvojnásobný majster sveta potvrdil desiatym a jedenástym víťazstvom v pretekoch svetového pohára v kariére.

„Pred štartom by som bral aj tretie miesto. Mojím hlavným cieľom po dlhej prestávke bolo ukázať, že som schopný konkurovať najlepším,“ uviedol Svindal pre Denver Post.

Včera v Beaver Creek nastúpil na obrovský slalom očividne v pohode, skončil na výbornom 3. mieste. Namiesto zlých spomienok na vlaňajší dramatický pád hľadal pozitíva v štruktúre snehu: „Mám rád jeho vlastnosti. Je podobný, aký máme doma v Nórsku, odlišný od toho, na čom sa jazdí v Alpách. Keby som si mohol vybrať, vždy by som chcel lyžovať na snehu z Colorada.“

Výsledky Super G

Sobota: 1. Svindal (Nór), 2. Maier (Rak.)+0,45, 3. Walchhofer (obaja Rak.) + 0,58, 4. Innerhofer (Tal)+ 0,69, 5. Defago (Švajč.) +0,71, 6. Kucera (Kan.) + 0,75,... 46. Babušiak (SR) + 5,09.

Autor: Vojtech Jurkovič

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.