Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Víťazný Bučákov návrat v bielom-modrom drese

Sportnet|Publikované 18. feb 2009 o 00:00

Američan Jermaine Griffin zamieril do PoľskaSP. NOVÁ VES. Veľká pohoda a spokojnosť vládla v pondelok večer na tréningu spišskonovoveských

Američan Jermaine Griffin zamieril do Poľska

SP. NOVÁ VES. Veľká pohoda a spokojnosť vládla v pondelok večer na tréningu spišskonovoveských basketbalistov. Čo všetko dokáže urobiť jeden víťazný zápas v pomere 74:61. Ten sobotňajší s Banskou Bystricou bol veľmi dôležitý.

Pretlak v Pezinku

Práve zo Spišskej Novej Vsi si to po sezóne Jozef Bučák namieril do Pezinka. Pred pár týždňami sa v drese hostí predstavil aj na pôde svojho staronového klubu. Paradoxne posledný zápas v Pezinku odohral práve proti Spišiakom. V sobotu už bol opäť v bielo-modrom drese.

"Príčinou môjho návratu na Spiš bol pretlak hráčov v pezinskom manšafte. Prišli ďalší dvaja zahraniční hráči. To som považoval za určité znamenie, že je tu veľa hráčov. Vedenie klubu sa rozhodlo so mnou ukončiť ďalšiu spoluprácu. Kontaktoval som Spišskú Novú Ves a dohodli sme sa," opisuje svoj rýchly prestup Jozef Bučák a stručne naznačil, prečo sa do metropoly Spiša rád vrátil: "Hneď som kontaktoval Spišiakov, pretože tu sú dobré podmienky, dobré vzťahy medzi vedením a hráčmi."

Víťazný návrat

V starom známom kádri sa Jozef ešte len adaptuje. V sobotu dostal aj príležitosť na palubovke. Návrat ho teší o to viac, že mal prívlastok "víťazný". "Po dobrom úvode som to tipoval na víťazstvo o tridsať bodov. Potom hostia trochu stiahli náš náskok a skóre bolo ako na kolíske. Každé víťazstvo sa počíta a to s Banskou Bystricou už Novovešťania potrebovali," uviedla staronová posila.

Dnes v Prievidzi, potom Levice

Basketbalová extraliga mužov sa teraz bude hrať systémom streda - sobota. Dnes Spišiaci cestujú na ťažký zápas do Prievidze, ale v sobotu sa opäť predstavia doma proti Leviciam. "Ideme vyhrať oba zápasy. Prievidza je doma veľmi silná, ale prečo by sme dnes nemohli prekvapiť. Potom už sa sústredíme na ďalší domáci súboj doma s Levicami," dodal Jozef Bučák. V týchto dueloch už bude chýbať Američan Jermaine Griffin, ktorý sa na Spiši ohrial veľmi krátko a namieril si to do susedného Poľska.

Na záver ešte jedna otázka - na ako dlho je predbežne uzavretá zmluva? "Dohodli sme sa do konca sezóny," odpovedal J. Bučák.

FAKTY

Poradie najproduktívnejších hráčov (Z - zápasy, odohraný čas, B - body)

HráčZČasB

Igor Pešta23640319

Marcel Madaj23627315

Saša Avalič23769313

Jure Lozančič20457238

Richard Mišinský23593176

Róbert Nuber19519156

Jozef Bučák22381146

Michal Repaský2029163

Michal Kožár1716652

Stano Baldovský1924650

Štefan Bečarik1111523

Súvisiace články