Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Víťaznú náladu si chcú preniesť aj do pohára

Sportnet|Publikované 28. nov 2006 o 23:00

Svit - Rozbehnutí basketbalisti Chemosvitu Svit dnes privítajú na domácej palubovke v prvom štvrťfinálovom stretnutí Slovenského pohára (SP) vedúci

tím extraligovej tabuľky, Sláviu TU Košice.

Víťaznú náladu pod Tatrami umocnilo ostatné jasné víťazstvo nad Spišskou Novou Vsou (82:51), na ktoré chcú "chemici" nadviazať aj v pohári. "Každý zápas je iný a ten v Dolnom Kubíne nám vyšiel. Bolo treba hrať tak, aby nám vyšiel aj ten ďalší. Súper bol oslabený o dvoch hráčov na kľúčových pozíciách, ale to niekedy môže byť i nevýhoda pre družstvo, ktoré hrá proti tak oslabenému tímu, pretože sa môže stať, že sa to podcení, alebo sa nepristupuje k povinnostiam tak, ako bolo potrebné. My sme hrali bez toho, aby sme si nejako uvedomovali túto stratu u súpera a dokázali sme v prvom polčase veľmi dobre brániť. Dostali sme sa do veľmi dobrého tempa, ktoré sme udržiavali aj na základe striedania a prispenia hráčov, ktorí išli do zápasu z lavičky," bilancoval ostatný, vydarený súboj tréner Svitu Tibor Jány, ktorý dal v stretnutí proti Spišiakom okrem českého pivota Davida Špičku príležitosť všetkým hráčom z lavičky. Prečo jemu nie?

"Nebudem to zdôvodňovať," stručne odvetil kouč Podtatrancov, ktorým v sobotu už na striedačke chýbal chorvátsky krídelník Ivan Ikič, s ktorým sa po stretnutí v Dolnom Kubíne vedenie klubu rozlúčilo. Bude tréner na základe toho žiadať od vedenia posilnenie kádra? "Urobili sme isté opatrenia v spôsobe hry, takže nerozprávam o tom, že by nám niekto chýbal. Každý hráč pomaly zisťuje, kde je jeho miesto, akú má pozíciu. Pokiaľ však budeme mať dostatok času na to, aby sme niekoho hľadali, určite budeme, ale asi sa to nebude nijakým spôsobom riešiť teraz. Do úvahy to skôr prichádza počas vianočnej prestávky, kedy bude dostatok času i priestoru na zapracovanie nového hráča do družstva, aby bol platným členom," ozrejmil T. Jány, ktorý očakáva od svojich zverencov kvalitný výkon aj v dnešnom pohárovom súboji.

"Nemyslím si, že by bolo nejako vhodné rušiť spôsob sobota - streda, keď sme si už na neho zvykli. Určite to bude prestížny zápas, ako každý s Košicami. Chceme podať maximálny výkon a samozrejme byť úspešní," zdôraznil lodivod, ktorý dal v ostatných dvoch dueloch viac priestoru na palubovke i tretiemu rozohrávačovi Richardovi Kucsovi. "Bolo potrebné, aby bol priebeh zápasov taký, aby dostal väčší priestor a nebolo ho nutné hneď po jednej, dvoch chybách striedať. Vedenie v Dolnom Kubíne i proti Spišskej Novej Vsi bolo dostatočne možné na to, aby aj tento rozohrávač zasiahol viac do hry. Nesklamal on, ani ďalší striedajúci hráči, hoci každé striedanie prináša nejakú zmenu. Hra mala aj v závere svoje tempo a bola na úrovni," doplnil T. Jány.

Svit opustil už aj Čech Špička

Po dvoch Slovákoch Sujovi s Kováčikom, Srbovi Simunovičovi a Chorvátovi Ikičovi je Čech David Špička už piatym hráčom, ktorý v prebiehajúcej sezóne predčasne ukončil svoje pôsobenie vo Svite. Na rozdiel od štyroch predošlých basketbalistov, s ktorými predčasne ukončilo kontrakt vedenie BK, český pivot odišiel spod Tatier na základe vlastnej žiadosti. "So Špičkom sme sa dohodli na predčasnom rozviazaní zmluvy na základe vlastnej žiadosti hráča. Oddnes je voľným hráčom," povedal nám včera prezident BK Chemosvit Svit Michal Dida. Po poslednom odchode dvoch hráčov (Ikič, Špička) a príchode Sedmáka sa natíska otázka, či vedenie plánuje doplniť káder o ďalšieho legionára. "Pracujeme na tom. Po tom, ako sme sa dohodli s Míčkom na jeho pôsobení u nás do konca sezóny a rovnako i so Sedmákom, máme jednotku i päťku vyriešenú. Teraz ešte hľadáme hráča na pozícii trojky," naznačil M. Dida.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.