Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Víťazní Nóri si v SP naplno vyskúšali predolympijskú silu štafety

TASR|Publikované 26. jan 2002 o 18:10

Anterselva 26. januára (TASR) - Víťazstvom štafety biatlonistov Nórska sa skončili preteky Svetového pohára na 4x7,5 km v talianskej Anterselve. Na ...

Anterselva 26. januára (TASR) - Víťazstvom štafety biatlonistov Nórska sa skončili preteky Svetového pohára na 4x7,5 km v talianskej Anterselve. Na druhom mieste dobehli Francúzi, na treťom Slovinci. Medzi 13 štafetami slovenský biatlon nemal zastúpenie.

V záverečných pretekoch štafiet pred ZOH v Salt Lake Placide si Nóri naplno, v najsilnejšej zostave, vyskúšali predolympijskú formu. A mohli byť spokojní, aj keď tentoraz nemali vhodnú konkurenciu, pretože tak ako medzi ženami aj mnohí biatlonisti z najsilnejších krajín, vrátane olympijských víťazov Nemcov, vynechali tieto preteky a postavili za seba menej výrazné náhrady. Nóri po 3. mieste Hanevolda na prvom úseku sa zásluhou Gjellanda dostali na čelo, na treťom úseku Andresen už tradične nepresne strieľal, bežal dokonca aj trestný okruh, no s povestným rýchlym behom vedúcu pozíciu udržal. Finišujúci Ole Einar Björndalen bez problémov dobehol víťazne do cieľa, s veľkým náskokom pred Francúzmi a tretími Slovincami. Nóri v tejto sezóne v každých zo štyroch štafetových pretekov SP figurovali na stupňoch víťazov, no až teraz v Anterselve prvý raz zvíťazili. Druhí Francúzi boli po prvom úseku až deviati, obdivuhodne sa však predrali vpred, podobný posun zaznamenali tretí Slovinci, po 3. úseku až siedmi. Slovenský biatlon v Anterselve štafetu nezostavil.