Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Víťazné ťaženie spišskonovoveských basketbalistov pokračuje

Sportnet|Publikované 30. nov 2003 o 23:00

Spišská Nová Ves - Naposledy v roku 2003 sa cez víkend predstavili na domácej palubovke basketbalisti Spišskej Novej Vsi. V sobotu bol ich súperom

Zvolen a v nedeľu Banská Bystrica.

Oba duely pritiahli do hľadiska početnú divácku kulisu, veď Spišiaci v súťažnom ročníku 2003/2004 ešte neprehrali.

Výsledok: Spišská Nová Ves - Zvolen 86:76 (41:31), najlepší strelci Sp. Novej Vsi: Novák 24, Tejbus 20, Kolek 10.

Zvolenčania zaskočili domácich bojovným výkonom a dobrou streľbou. Naopak Spišiakom sa príliš strelecky nedarilo a ich slabšou stránkou bola hra pod košom a doskakovanie. Napriek týmto nedostatkom si stále udržiavali osem až desať bodový odstup. V druhom polčase už držali domáci réžiu zápasu pevne vo svojich rukách a súperovi nedali šancu pomýšľať na dobrý výsledok. Strelecky sa v tomto stretnutí presadil Novák, ktorý zaznamenal 24 bodov.

Spišská Nová Ves - Banská Bystrica 90:78 (43:44), najlepší strelci Demečko 28, I. Pešta 23.

Hostia z Banskej Bystrice sa predstavili na Spiši ako kompaktnejší tím a v porovnaní so Zvolenčanmi. Úvod patril hosťom, ktorým výborne vychádzala streľba. Domáci sa rozbiehali veľmi pomaly až v druhej štvrtine začali hrať basketbal, na ktorý sú diváci zvyknutí. Druhý polčas už mal rovnaký scenár zo stretnutia so Zvolenom. Spišiaci ovládli hru, boli dôraznejší v zakončení a séria dvanástich stretnutí bez prehry tak pokračuje. Hnacím motorom mužstva bol výborne hrajúci Demečko.

Výkon svojich zverencov hodnotí tréner Korfanta nasledovne:

"Bol som plný očakávania, lebo vonku nám hra išla veľmi dobre, ale v obidvoch domácich zápasoch to bolo dosť slabé. Chlapci akoby mali zviazané ruky, nešlo im vôbec nič. Boli sme v takej zostave, žeby sme mali vyhrať najmenej o tridsať bodov, ale nešlo to. Neviem si to vysvetliť, možno bola menšia súhra, alebo nervozita z pocitu, že diváci očakávajú len víťazstvo. Štyri body sú doma a to sa cení.

Na zápasy do Michaloviec a Krompách cestujeme s jediným cieľom - vyhrať. Chlapci veľmi chcú, aby sme mali štrnásť zápasov bez prehry, čo tu v Spišskej Novej Vsi história nepamätá."