Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Víťazné premiéry Moana a Bielera

Sportnet|Publikované 3. dec 2006 o 23:00

LILLEHAMMER - Ani 17. miesto po skokanskej časti pretekov jednotlivcov a strata 1:47 min nezabránili Nórovi Magnusovi Moanovi (na snímke SITA) v zisku premiérového víťazstva vo Svetovom pohári v severskej kombinácii v Lillehammeri. Nór bežal skvele ...

LILLEHAMMER - Ani 17. miesto po skokanskej časti pretekov jednotlivcov a strata 1:47 min nezabránili Nórovi Magnusovi Moanovi (na snímke SITA) v zisku premiérového víťazstva vo Svetovom pohári v severskej kombinácii v Lillehammeri. Nór bežal skvele a v dramatickom cieľovom finiši prešprintoval ďalších skvelých bežcov Nemca Sebastiana Haseneya i trojnásobného obhajcu veľkého glóbusu Fína Hannu Manninena.

Z prvenstva po prvý raz v kariére sa vo včerajšom šprinte zasa tešil Rakúšan Christoph Bieler. Do čela sa piaty muž skokanskej časti dostal na posledných dvoch kilometroch a v cieli bol o 1,2 sekundy rýchlejší než Fín Anssi Koivuranta. Aj v nedeľu mali kombinátori pôvodne absolvovať individuálnu súťaž. Nepriaznivé poveternostné podmienky na mostíku však spôsobili, že sa odskákalo iba jedno kolo a preteky sa išli ako šprint. (tasr)

SP v severskej kombinácii - sobota - individuálne preteky: 1. Moan (Nór) 38:20,03, 2. Haseney (Nem.) +0,1, 3. Manninen +0,5, nedeľa - šprint: 1. Bieler (Rak.) 17:30,8, 2. Koivuranta (Fín.) +1,2, 3. Laheurte (Fr.) +4,6.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.