Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Víťazne naladená Iuventa hostí Olomouc

Má streleckú formu. P. Wollingerová naposledy vsietila 7 gólov. (Autor: šm)
Sportnet|Publikované 2. mar 2012 o 23:00

Doma sa predstaví po troch týždňoch, súperovi má čo vracať.MICHALOVCE. Úradujúci slovenský šampión Iuventa Michalovce po dvoch zápasoch na súperovej pôde opäť nastúpi pred vlastným obecenstvom.

V stretnutí 22. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL dnes o 17.30 hod. privíta v Chemkostav aréne český celok DHK Zora Olomouc.

Zemplínčanky pred týždňom zvíťazili v dôležitom stretnutí na horúcej palubovke Dusla Šaľa po kvalitnom výkone 26:25 a spravili veľký krok k tomu, aby mali najlepšiu východiskovú pozíciu pred play-off.

„Veľmi dobre sme bránili, hlavne v druhom polčase. V závere sme dokázali rozhodnúť zápas vo svoj prospech a získali dva cenné body,“ skonštatovala pivotka Iuventy Patrícia Wollingerová, ktorá dodala, že víťazstvo nad Šaľou chutilo oveľa viac ako nad iným súperom.

U súpera vysoká prehra

Iuventa dnes hostí súpera, ktorému má čo vracať. V jeseni totiž na jeho palubovke prehrala až nečakane hladko 29:37, keď domáci tím rozhodol o svojom triumfe už v prvom polčase, ktorý vyhral o deväť gólov.

„Pamätám si, že sme tam dostali veľa lacných gólov cez stred obrany. Nepristupovali sme dôrazne k hráčkam a celkovo sme hrali v obrane slabo. To podľa mňa rozhodlo,“ pokračovala 21-ročná rodáčka z Revúcej.

Olomoucu patrí momentálne šiesta priečka v tabuľke, Michalovčanky sú prvé. DHK Zora je nepríjemné družstvo, ktoré ako jediné dokázalo v tejto sezóne poraziť Veselí na jeho palubovke.

„Je to dobrý a bojovný tím, ktorý určite nepredá kožu lacno. Bude dôležité nenechať Olomoučanky hrať ich hru, pretože potom sú veľmi nepríjemné,“ hovorila P. Wollingerová, ktorej sa v novom roku strelecky darí. V ôsmich dueloch vsietila spolu 39 presných zásahov.

„Som rada, že strieľam toľko gólov. Snažím sa premieňať šance a pomáhať družstvu najlepšie, ako viem,“ doplnila opora Iuventy, podľa ktorej je nálada v tíme po troch víťazstvách za sebou výborná.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.