Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Víťazná tradícia velí - každý deň jeden bod

SITA|Publikované 3. dec 2005 o 11:38

BRATISLAVA 3. decembra (SITA) - Výsledok 1:1 po prvom dni finále Davisovho pohára medzi tenistami Slovenska a Chorvátska vyhovuje obom zainteresovaným stranám a zároveň posúva výsledkové rozuzlenie až ...

BRATISLAVA 3. decembra (SITA) - Výsledok 1:1 po prvom dni finále Davisovho pohára medzi tenistami Slovenska a Chorvátska vyhovuje obom zainteresovaným stranám a zároveň posúva výsledkové rozuzlenie až do nedele. Kapitáni oboch tímov však zároveň vedia, že sobotňajšia štvorhra bude z hľadiska celkového víťazstva v boji o šalátovú misu mimoriadne dôležitá. „Podľa tradície treba na víťazstvo každý deň získať jeden bod,“ zopakoval známe daviscupové pravidlo Dominik Hrbatý. Slovenská jednotka v piatok opäť presvedčila o tom, že atmosféra Davisovho pohára ju kladie na úroveň absolútnej svetovej špičky. Hrbatý triumfom nad Ančičom vylepšil svoju daviscupovú bilanciu vo dvojhre na 22:9, pričom v Národnom tenisovom centre prehral za posledné dva roky z deviatich súbojov iba raz. „Musíte mať rád tenis, svoju krajinu, ľudí, ktorí vás povzbudzujú a potom už len bojovať,“ ponúkol recept na daviscupový úspech najlepší slovenský hráč. Fráza, že na víťazstvo treba bodovať každý deň, sa v slovenskom prípade napĺňa v tomto roku zatiaľ stopercentne. V 1. kole proti Španielom, vo štvrťfinále s Holandskom aj v semifinále proti Argentíne viedli Slováci po štvorhre stále 2:1 a napokon to vždy dotiahli do víťazného konca. Vo všetkých troch prípadoch sa však na dvorci po boku Michala Mertiňáka objavil Karol Beck. Teraz bude pre zranenie kolena chýbať. „Je to citeľná strata. Podľa lekárskej správy bude Beck mimo dva týždne. Veľa možností na výber do štvorhry nemáme. Hrať budú Mertiňák a Hrbatý,“ potvrdil ešte v piatok večer kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř. Chorváti postavia do štvorhry osvedčenú dvojicu Ivan Ljubičič - Mario Ančič, ktorá v tomto zložení v Davis Cupe ešte neprehrala a má bilancu 4:0. „Svojim hráčom verím. V tejto forme by mali vyhrať štvorhru. Bude to však náročné. Slováci majú - rovnako ako my - veľkú motiváciu,“ vyjadril sa chorvátsky kapitán Niki Pilič. Sobotňajšia finálová štvorhra je v Sibamac aréne NTC na programe od 15.00 h.

Bez ohľadu na to, či finále vyhrajú Slováci alebo Chorváti, na zozname víťazov najprestížnejšej tenisovej tímovej súťaže pribudne nové meno. Slovensko resp. Chorvátsko bude 12. víťazom Davisovho pohára v jeho vyše storočnej histórii.


Súvisiace články