Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Víťazná rozlúčka Popradčanov so starým rokom na domácom ľade

Sportnet|Publikované 13. dec 2002 o 23:00

Poprad - Netradične vo štvrtok odohrali popradskí hokejisti posledný zápas v tomto roku na domácom ľade, keď v predohrávanom dueli 35. kola privítali

pod Vysokými Tatrami Martinčanov. Tí požiadali o preloženie stretnutia z toho dôvodu, že traja ich hráči "A" mužstva sú od včerajšieho dňa na sústrední reprezentácie do 20 rokov v Kežmarku, a tak by im v prípadnom piatkovom zápase títo hokejisti v Poprade chýbali. "V prvom rade by som chcel poďakovať prezidentovi Turanovi a trénerom, že súhlasili s tým, že sa zápas odohrá o deň skôr, pretože naši traja chlapci idú s reprezentačnou dvadsiatkou a nemohli by sa tohto zápasu zúčastniť," ocenil férový prístup Popradčanov tréner hostí Milan Hovorka. Jeho zverenci začali stretnutie proti policajtom tradične dobre, v prvej tretine boli nebezpečnejším mužstvom. Nepremenili však niekoľko výborných príležitostí a domáci postupne ovládli ľadovú plochu a svoju prevahu korunovali presnými zásahmi. "Do stavu 0:0 sme hrali s Popradom vyrovnanú partiu, nepremenili sme však nejaké šance a to poznamenalo ďalší priebeh. Od stavu 2:0 sme už stretnutie iba dohrávali. Bolo to vidieť pri našich presilovkách, ktoré sme hrali v kŕči, chýbala pohoda a dokonca sme pri nich inkasovali." Martinský tréner nečakane už v 53. minúte za stavu 3:0 počas presilovej hry hostí stiahol brankára a na ľad vybehol šiesty hráč Martina. Bol to v našej extralige málo vídaný jav, ktorý však želateľný úspech nepriniesol, naopak, hostia inkasovali štvrtý úder. "Nemali sme za daného stavu čo stratiť. Ak by sme dali kontaktný gól, za tých osem minút by sme ešte mohli niečo so zápasom urobiť. Domáci by zrejme znervózneli. Vsadili sme všetko na jednu kartu, bohužiaľ tá karta nebola dobrá," objasnil M. Hovorka.

Popradský asistent Milan Skokan bol rád, že sa Podtatranci rozlúčili so starým rokom so svojimi fanúšikmi víťazstvom a veľmi ho potešilo aj čisté konto brankára Martina Klempu. "V prvej tretine boli šance na strane Martina, z našej strany to nebolo dobré. Po určitých korektúrach sa v druhej tretine chlapci rozohrali a hrali s chuťou a zodpovedne. Presadili sa i strelecky, osobne som rád, že to vyšlo na nulu, lebo Klempa si to už za dobré výkony konečne zaslúžil. Treba im za to poďakovať." Vyzvedali sme, či chlapci hrali aj za prémie, ktoré sú vypísané za umiestnenie na konci kalendárneho roka. Milan Skokan bol však v tomto smere diplomatický. "Cieľové prémie za jednotlivé umiestnenia sú, ale momentálne by som o tom nerád hovoril."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.