Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Víťazná rozlúčka Podhradčanov, tréner odchádza

Sportnet|Publikované 23. jún 2009 o 22:00

Trojgólovým víťazstvom nad košickou Lokomotívou sa lúčili s treťoligovou sezónou aj trénerom hráči Sp. Podhradia. Týmto výsledkom si zabezpečili konečné ôsme miesto, ktoré však celkom nezodpovedá skutočnej sile tohto mančaftu.SPIŠSKÉ PODHRADIE. V jarnej časti ich trápili zranenia aj karty, a tak v každom stretnutí musel tréner Emil Jacko urobiť viaceré zmeny v základnej jedenástke. Inak to nebolo ani ostatnom domácom stretnutí. Rozlúčka so sezónou hostiteľom vyšla viac ako dobre a železničiarov zdolali rozdielom triedy.

Rýchly gól akoby ich pribrzdil

Tento duel ako aj ostatné v poslednom kole sezóny sa niesol skôr v prestížnom duchu, lebo veľké pohyby v tabuľke sa už nedali očakávať. Karty boli rozdané a azda aj preto železničiari pricestovali v značne pozmenenej zostave. Ani hostitelia nemohli nastúpiť s tým najlepším, ale ukázali viac chuti po víťazstve. Dokázali streliť rýchly gól a súpera počas celého stretnutia prevýšili v pohybe aj v koncovke. "Počas týždňa viacerí hráči netrénovali a mal som trocha obavy, s akou jedenástkou nastúpime. Výkon vzhľadom k súperovi bol dobrý, dali sme tri góly a rozlúčili sme sa s divákmi aj sezónou tým najlepším spôsobom," prezradil tréner E. Jacko. Rýchly gól bol pre jeho zverencov povzbudením, ale na druhej strane hráčov trocha uspokojil. "Dali sme rýchly gól a skôr nám to poškodilo ako pomohlo. Mali sme prevahu aj preto, že súper nás nedokázal vážnejšie ohroziť. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán a bolo len otázkou času, kedy pridáme góly. Nakoniec sme dali pekné tri, pričom najmenej štyri ďalšie tutovky zneškodnil brankár Lokomotívy a podržal spoluhráčov. Mužstvu hostí dával hre myšlienku v strede poľa Mišenčíka, ale ani jeho snaha nepriniesla zlepšenie a príliš nás nepreverili. Som rád, že moji zverenci sa dokázali vyhecovať a na ťažkom teréne za neustáleho dažďa príkladne bojovali. Dokázali sa vysporiadať s tým, že chýbal brankár Ďurica, Pokrivčák, Komara, Maliňák stál pre karty. Bolo nás málo, preto som oslovil Glevického, aby nám pomohol a bol to práve on, kto rutinérsky otvoril skóre posledného duelu," konštatoval lodivod. Vyslovil spokojnosť s počtom bodov, ktoré získali, ale ôsma priečka neodzrkadľuje skutočnú silu mužstva. "Trápili nás zranenia, v jarnej časti nám skoro v každom kole stál jeden z obrannej štvorice pre karty. Museli sme improvizovať a v tabuľke sme sa postupne prepadli zo štvrtého až na ôsme miesto," dodal kormidelník.

Pekný darček na rozlúčku

Pod Spišským hradom pôsobil ako hráč a pomohol mužstvu k postupu do tretej ligy, neskôr svoje hráčske skúsenosti odovzdával mladším ako tréner. V nedeľu ho čakal posledný duel na lavičke celku, s ktorým počas dvojročnej spolupráce dosiahol v tretej lige viacero dobrých výsledkov. Ešte pred stretnutím mu vedenie klubu za jeho prácu poďakovalo a odovzdalo pekný darček. Pridali sa aj hráči na trávniku, ktorí svoj solídny výkon okorenili tromi gólmi. Víťazstvo nad košickou Lokomotívou dalo peknú bodku za jeho trénerským účinkovaním v tomto klube. "Dostal som nejaké ponuky už skôr, ale nechcel som odísť počas sezóny. Svoj zámer som tlmočil aj vedeniu klubu, ktorého členovia mi nebránili v odchode a rozišli sme sa veľmi korektne. Nemal som dôvod na odchod, ale rozhodli viaceré aspekty, pričom zavážila aj vzdialenosť nového klubu od môjho bydliska. Minulý týždeň som podpísal novú zmluvu s treťoligovým Sabinovom, kam nastupujem od nového mesiaca," prezradil odchádzajúci tréner Emil Jacko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.