Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vítazná jesen na sobranskom futbalovom nebi

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Trebišov Futbalisti MFK Sobrance už neraz potvrdili, že aj napriek rýdzo amatérskym podmienkam, ktoré nemajú páru hádam v celej tretej lige, dokážu

konkurovat všetkým úcastníkom najvyššej regionálnej sútaže. A nielen to, oni ich dokážu suverénne porážat, ba dokonca byt po štrnástich kolách na tretom mieste a mat pritom na konte senzacných devät plusových bodov. Ozaj obdivuhodná bilancia. "A viete, že túto štatistiku ani nesledujem? Zaujíma ma hlavne náš najbližší zápas a aktuálna tabulka. Na velké postupové pocty sú tam iní, ktorým to, žial, teraz velmi nejde. Nemôžeme sa porovnávat s poprednými celkami, ktoré doslova trénujú pocas dna i noci, skromne ideme za svojim cielom a zatial sa nám darí, zacal svoj hodnotiaci sumár tréner lanského novácika Ján Zuzcin (na snímke). Nechce sa mu verit, že ešte po druhom kole lamentoval nad postavením svojho mužstva. Vtedy mali Sobrancania na svojom konte iba bod za domácu bezgólovú remízu s Trebišovom, nestrelili ani jeden gól a navyše ich cakali tažké súboje v Michalovciach a na Lokomotíve. "Všetko je to ako krásny sen, ale zároven môžem všetkých ubezpecit, že je to hlavne odraz tažko odvedenej práce. Všetci hráci aj napriek civilným zamestnaniam a študijným povinnostiam poctivo drú a výsledok už poznáte, spokojne bilancoval ostrielaný harcovník.

V súboji proti rezerve Tatrana Prešov, ktorá sa predtým pýšila trojnásobným skalpom najväcších favoritov tretej ligy, boli jeho zverenci od zaciatku lepším tímom a zaslúžene si pripísali tri cenné body. "Prekvapený som bol najmä z toho, že sme hrali na hlavne hracej ploche Tatrana a že tá nebola po sobotnajšom dueli ácka s Podbrezovou takmer vôbec poškodená. Náš súper urobil pred týmto duelom zopár impozantných výsledkov a budil preto patricný rešpekt. Dobre som však vedel, kde sú slabiny takých celkov ako je prešovská rezerva. Na mladícku dravost a drzost treba vymysliet úcinnú protizbran a naši ostrielaní kozáci ma v tomto smere nesklamali. Vlastne aj vdaka tomu sme teraz tam, kde sme, vysvetloval sobranský lodivod.

Pripomenme, že aj nasledujúci súboji proti vedúcemu Bukocelu Vranov nad Toplou odohrá MFK Sobrance na ihrisku súpera. Dôvodom preloženia dejiska zápasu je akcia mesta Sobrance a tamojšieho Centra volného casu v priestoroch futbalového areálu MFK. "Nám je to v podstate jedno, ci hráme doma alebo vonku. Všade chceme hrat futbal a ukázat dobrú hru. Vranovcania sú momentálne prví a možno budú preto pod istým psychickým tlakom. Chceme pokracovat v doterajších slubných výkonoch, dodal Ján Zuzcin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.