Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Víťazná bodka Popradu za starým rokom

Gól na 3:0. Radosť strelca gólu Balána (vpravo) s Jáchymom. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 1. jan 2013 o 23:00

Víťazstvom sa rozlúčili so starým kalendárnym rokom popradskí hokejisti. Duklu Trenčín zdolali na svojom ľade presvedčivo 4:0.POPRAD. Základ úspechu položili domáci už v úvodných minútach súboja. V 7. minúte viedli po presných zásahoch Kloudu, Paločka a Balána už 3:0. V druhej tretine prikrášlil triumf kamzíkov Gríger, čerešničkou na torte bola prvá vychytaná nula amerického brankára Alexa Westlunda v popradskom drese.

„V prvom rade sme radi, že sme vyhrali a tento rok zakončili víťazstvom. Verím, že to pre nás bude dobrý odrazový mostík do nového roku. Samozrejme, potešia aj individuálne štatistiky, hlavné je ale víťazstvo,“ uviedol po nedeľňajšom zápase najmladší člen popradského kolektívu, ešte iba 18-ročný útočník Dávid Gríger, pre ktorého to bol druhý presný zásah v sezóne.

„Teší ma, že sa naša formácia bodovo presadila. Už v Piešťanoch sme tam mali zopár dobrých príležitostí. Verili sme tomu, že to príde a sme radi, že sme pomohli mužstvu,“ poznamenal talentovaný útočník.

Šesť kanadských bodov mladíkov

Štvrtej útočnej formácii mladíkov sa proti Dukle naozaj darilo. Do štatistík si pripísala šesť kanadských bodov (Gríger i Paločko po 1+1, Takáč 2 asistencie). Podľa Grígera to ale vôbec nebol jednoduchý zápas.

„Bol to ťažký zápas ako každý iný. Pomohol nám rýchly gól na 1:0. Hneď nato sme dali druhý, čo si myslím, že Trenčín zlomilo. V druhej polovici sa viac-menej stretnutie už len dohrávalo,“ naznačil Gríger.

V bránke Trenčína sa od začiatku súboja objavil juniorský gólman Peter Kutej. Hoci ho Gríger dobre pozná, až neskôr sa dozvedel, že práve on bol medzi tromi žŕdkami.

„Pravdu povediac som vôbec nevedel, že chytá on. Bol som veľmi prekvapený, keď mi podal ruku a ja som ho spoznal, až keď som sa mu pozrel do očí. Bol to pre mňa celkom zábavný moment,“ ozrejmil Gríger.

V 24. minúte trafil Kutejovi presne pod pazuchu a nasadil mu „teplomer“. „Bol to šťastný gól, ale každý sa počíta. Som rád, že mu to tam prepadlo. Mal som šťastie, to však k tomu patrí,“ priznal Gríger.

V závere už domáci neinkasovali, a tak ich brankár Westlund po prvýkrát v sezóne vychytal čisté konto. „Chceli sme ho trošku povzbudiť, lebo začiatky nemal veľmi dobré. Myslím si, že mu to dodá sebavedomie a že v novom roku to bude ešte lepšie,“ dodal Gríger.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.