Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Víťazi Tipovacej ligy si boli prevziať ceny

Sportnet|Publikované 15. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Včera bol v našej redakcii opäť rušný deň. Niežeby tie ostatné boli bohvieako pokojné, ale tentoraz bolo na programe odovzdávanie cien

pre víťazov Tipovacej ligy. Tento ročník bol však špecifický v tom, že najlepší nebol jeden súťažiaci, ale hneď ôsmi! V prvom ročníku obľúbenej tipovacej súťaže boli víťazi traja, čo sme už vtedy považovali za obrovskú zhodu náhod. Teraz ale čaro hier zaúradovalo ešte viac a na pomyselný trón posunulo až ôsmich tipérov.

S blížiacou sa desiatou hodinou, čo bol úradný čas slávnostného aktu, sa v priestoroch našej redakcie začali zhromažďovať nedočkaví výhercovia. Aj keď sa niektorí oneskorili, celý priebeh odovzdávania cien prebehol v priateľskej atmosfére, hoci na ňom chýbal Albín Krišo st.

Najzaujímavejšími členkami víťazného osadenstva boli ženy. Vo výhernej osmičke boli hneď tri. Vyspovedali sme ich podľa abecedného poradia. Mária Bobíková zo Strážskeho sa do Tipovacej ligy prihlásila po prvýkrát. Už predtým sa do súťaže zapojili manžel so synom, ale na účasť v tipovačke ju ukecali až teraz. "Nemyslite si však, že aj moje tipy boli ich dielom. Všetky zápasy som škrtala podľa vlastného uváženia a s tým spojenej prípravy. Vždy som si noviny rozložila, pozrela sa na predchádzajúce výsledky vybraných mužstiev, zhodnotila ich aktuálnu situáciu v tabuľke a až potom som sa rozhodla. Ľudia na ulici ma síce zastavovali, že vraj za mňa tipujú moji chlapi, ale ja viem svoje. S cenami sa však s nimi určite rozdelím," prezradila M. Bobíková.

V zastúpení svojej mamy bola ocenená Lenka Hodorová z Nižných Ladičkoviec. Do Michaloviec nemohla prísť osobne, keďže navštevuje školu v Banskej Bystrici. Bude z nej budúca učiteľka, nuž dala prednosť štúdiu. "Lenka je veľká športovkyňa. Do súťaže sa zapojili spolu s bratom a bola medzi nimi istá rivalita. Ako je podľa výsledkov vidieť, darilo sa jej oveľa viac. Spomeniem malú perličku, keď bola v Banskej Bystrici, jednotlivé tikety vypĺňala prostredníctvom telefonátov," povedala matka Lenky Hodorovej. Treťou do partie bola Hatalovčanka Šarlota Parchovjanská. Od začiatku Tipovacej ligy je našou stálou účastníčkou, ale doteraz sa okrem malých pozorností väčšej ceny nedočkala. "Už som aj uvažovala nad tým, že sa do tohto ročníka neprihlásim, ale napokon som sa rozhodla, že to ešte skúsim a usmialo sa na mňa šťastie. Tipujem spolu s manželom a otcom, lenže oni za moje tipy nezodpovedajú - všetko je podľa môjho gusta. Aj ja som počas pobytu v kúpeľoch musela tipovať po telefóne, ale všetko dobre dopadlo," prezradila dobre naladená Š. Parchovjanská, ktorá počas kúpeľného pobytu vo Vysokých Tatrách navštívila zápas rovnomenného štvrtoligistu, aby si zmapovala jeho silu.

Starým známym bol Michalovčan Ján Kišik, ktorý takisto patrí medzi stabilných tipérov. Napokon je to obhajca predošlého prvenstva, takže mu znovu patrí primát, hoci tento je trochu zvláštny. "Myslím si však, že za danej situácie ste rozhodli spravodlivo. Som spokojný s rozdelením finančnej prémie na osem častí i s peknými vecnými cenami. Čo sa týka môjho postavenia, začiatok mi veľmi nevyšiel, ale s blížiacim sa záverom som stúpal stále vyššie, až som sa ocitol na čele. Som spokojný," mienil Ján Kišik. Rovnako nadšený bol aj jeho kamarát z Michaloviec Ján Škarupa. Odmalička fandí dobrému športu, ale v účasti predošlých ročníkoch mu zabránili pracovné povinnosti. Počas poslednej jesene mal však času dosť a to sa odrazilo i na jeho konečnom postavení. "Nepočítal som s tým, že môžeme skončiť na čele až ôsmi, ale potvrdilo sa, že hry sú nevyspytateľné. Takisto som sa na špicu súťaže vypracoval až postupne, ale som rád, že mi to vyšlo. Model Tipovacej ligy nie je celkom ideálny, lebo niektorým stačí permanentne vsádzať na výhry domácich a sú rovnako ako ja na čele. Zmenil by som aj výber zápasov," namietal J. Škarupa. Podobnými úvahami sa netajil ani ďalší novic medzi víťazmi, Róbert Vojtko. Jeho návšteva našej redakcie bola zvláštna najmä preto, že sa tu už raz uchádzal o miesto športového redaktora a teraz sa teda vrátil na miesto "činu". "Nič na tom nevidím, nikdy sa nemá hovoriť nikdy a preto ani ja nie som výnimka. V minulosti som už bol účastníkom Tipovacej ligy, ale neskôr som kvôli práci nemohol tipovať pravidelne, tak som sa na chvíľu odmlčal. Navrhujem, aby sa k šestici vybraných zápasov pridával aj siedmy. Nezaratúval by sa do bodového súčtu, ale slúžil by ako pomocné kritérium. Potom by sa dalo predísť takýmto situáciám, ako nastala teraz," navrhol R. Vojtko. Ďalším nováčikom Tipovacej ligy, ktorý sa hneď v premiére vyšvihol medzi víťazov, bol Jozef Brduz st. Tipovala u nich celá rodina, ale práve jej hlava dopadla s najlepším výsledkom. "Už predtým od nás z dediny súťažili niektorí ľudia a pred začiatkom tohto ročníka som sa rozhodol skúsiť takisto sa zapojiť. Ako sa ukázalo, bol to dobrý ťah a som naň patrične hrdý. Určite sa prihlásim aj do nasledujúceho ročníka," dodal J. Brudz st.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.