Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Víťaz tipovačky M. Kušnír: Najhoršie boli posledné tri kolá!

Sportnet|Publikované 28. nov 2006 o 23:00

Domaňovce Víťazom jubilejného 10. ročníka Tipovacej ligy so Spišským denníkom KORZÁR sa stal Milan Kušnír z Domaňoviec. Športový zanietenec sa tak

Domaňovce Víťazom jubilejného 10. ročníka Tipovacej ligy so Spišským denníkom KORZÁR sa stal Milan Kušnír z Domaňoviec.

Športový zanietenec sa tak konečne dočkal zaslúženého triumfu, keď v predošlých ročníkoch nevynechal ani jedno kolo. Hlavnú cenu mikrovlnku sme mu však odovzdávali nie v Baldovciach, ale v Domaňovciach.

"Do tipovačky som posielal dva tikety. Jeden bol na adresu, kde žijem teraz Domaňovce a na druhom tikete bolo moje rodisko Baldovce. Urobil som to preto, lebo synovia futbalisti mi zakázali tipovať na ich meno. Obaja sú futbalisti Milan hrá za Domaňovce a Marek pôsobí v Spišskom Hrušove. Spoluhráči z mužstva si ich potom doberali, keď sa im v tipovačke nedarilo," vysvetľuje víťaz 10. ročníka Milan Kušnír.

Zvíťaziť v tipovačke to si vyžaduje značný prehľad o futbale, jednotlivých kluboch, ale aj hráčoch. V tomto smere má výherca veľký prehľad.

"Chodil som na všetky domáce zápasy Spišského Hrušova, kde hrá syn Marek. Videl som všetky mužstvá ako hrajú a tak som získaval aj prehľad. Ak sa dalo, pozrel som si aj vystúpenia mužstiev z piatej ligy resp. II. triedy," hovorí M. Kušnír.

A ktoré kolo bolo pre neho najťažšie?

"Musím uznať kvality ostatných súperov, je vidieť, že za desať ročníkov máme na Spiši šikovných tipérov. Ťažké boli všetky kolá, ale najťažšie to bolo v posledných troch. To už mi radili všetci, predovšetkým kolegovia v práci, ktorí v závere detailne sledovali moje výsledky. V posledných troch kolách mi radili, špekulovali, ponúkali "zaručené" výsledky, no rozhodnutie bolo len a len na mne. Som rád, že mi to po takom dlhom čase vyšlo," prezradil cestu k úspechu Milan Kušnír, ktorý okrem futbalu v našom regióne má dokonalý prehľad o futbale a hokeji nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Bez problémov vám vymenuje slávne zostavy futbalistov Slovan Bratislava, hokejové výsledky na Slovensku, hoci na hokej už chodí menej: "Do Spišskej Novej Vsi som v minulosti chodil na hokej veľmi rád, ale čo sa mi nepáči, sú nadávky a urážanie súpera. Rovnako sa takéto neprístojností čoraz viac objavujú aj vo futbale. To ma trošku odrádza od športu, ale stále to sledujem, lebo nesúťažím len v tipovačke, ale sem tam si zájdem do stávkovej kancelárie. Prezradím, že za posledné tri kolá sa mi v slovenskej hokejovej extralige darilo!"

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.