Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Víťaz košického turnaja si polepšil o 32 miest

Víťaz. S. Robert si polepšil o 32 miest. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 20. jún 2009 o 00:00

Nedávno skončený 7. ročník tenisového turnaja mužov ATP Challenger Tour Edymax Holding Košice Open (30 000 eur+H) v Košiciach najviac pomohol víťazovi Francúzovi Stéphane Robertovi, ktorého 75 bodov katapultovalo v rebríčku o 32 miest vyššie na 178. prieč

KOŠICE. ku. Priblížil sa tak k svojmu kariérnemu maximu z júna 2004 (167.).

Za dva týždne o 144 priečok

Výborné obdobie má za sebou prvý slovenský víťaz grandslamového turnaja juniorov French Open spred troch rokov Martin Kližan. Ten sa pred dvoma týždňami pohyboval v siedmej stovke rebríčka. Zabojoval však na dvoch turnajoch a dvoma štvrťfinále po sebe urobil rekordný skok. Najprv si na challengerovom turnaji ATP Unicredit Czech Open v českom Prostějove (127 500 €) pripísal 25 bodov, ktoré ho vystrelili zo 609. miesta o 126 pozícii dopredu na 483. pozíciu. Štvrťfinále a 13 bodov v Košiciach ho posunuli o ďalších 28 priečok v renkingu na 455. pozíciu. Kližan bol po štvrťfinálovom súboji s Lopézom Jaénom oprávnené sklamaný. Španiela mal na lopate, keď vyhral prvý set a v druhom nezvládol tajbrejk. Ďalších 14 bodov by mu vylepšilo postavenie o 33 miest. Keby však naplatí ani v tenise.

Polepšil si aj finalista Čech Jiří Vaněk, ktorému patrí 152. miesto, čo je posun o osem priečok. Semifinalista Boris Pašanski zo Srbska sa dostal do druhej stovky svetového rebríčka. Posun o 17 miest mu po víkende vyniesol 196. pozíciu. Naopak, ďalší semifinalista Lopéz Jaén zo Španielska, ktorý bol vlani vo finále na Aničke, si pohoršil o 29 miest a klesol na 243. priečku.