Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Víťaz ankety denníka Korzár R. Ondrušek prevalcoval konkurentov

Sportnet|Publikované 5. feb 2009 o 23:00

PREŠOV. Tradičnou súčasťou vyhlasovania ankety najúspešnejších športovcov Prešovského samosprávneho kraja je aj vyhlásenie výsledkov čitateľskej

ankety denníka Korzár. Ďakujeme všetkým, ktorí si dali tú námahu a zasielali svoje tipy na korešpondenčných lístkoch alebo elektronickou poštou.

Volejbaloví priaznivci zapracovali

Už začiatkom minulého mesiaca sme dali do pozornosti na stránkach našich novín okruh možných kandidátov na najvyššie ocenenie. Samozrejme, na základe vopred stanovených a zverejnených kritérií. V predošlých ročníkoch čitateľskej ankete Korzára dominovali prešovskí hádzanári. Aj v tomto ročníku mená hráčov Tatrana Prešov patrili k najfrekventovanejším. Popri nich aj prešovských futbalistov alebo aj kežmarských hokejistov, tradične tatranských klasických lyžiarov, bedmintonistov, fitnesiek, kulturistov, silových trojbojárov, džudistov a ďalších športovcov. Na redakčný stôl i elektronickou poštou nám prišlo ozaj veľké množstvo námetov, tipov na konkrétnych kandidátov. Najviac, najmä vo finiši pred uzávierkou, zapracovali fanúšikovia humenského volejbalu.

Darček k dnešným narodeninám

Doslova záplava hlasov nám zapĺňala schránku s menom Romana Ondruška, kapitána Volejbalového klubu Chemes Humenné, majstra Slovenska 2008, aktuálne aj čerstvého držiteľa Slovenského pohára, účastníka Stredoeurópskej ligy a GMI Capital Cupu. Keď sme vyhodnotili výsledky ankety, sprvu nás nenapadlo, aký darček tým respondenti humenskému kapitánovi pripravili. Práve dnes si totiž R. Ondrušek pripomenie dvadsiate deviate narodeniny, ku ktorým sme mu v predstihu zagratulovali. "Ďakujem, prekvapili ste ma. Vedel som, že na slávnostné vyhlásenie ankety TOP 10 PSK a kolektívov do Prešova ako kapitán VK Chemes prídem. Avšak, že sa mi dostane takejto pocty, to som vskutku nečakal," tvrdil čitateľmi na trón dosadený športovec.

Záber v troch mestách

Roman Ondrušek sa narodil v Bardejove, volejbalovo vyrastal v Prešove, úspechy žne aj v Humennom. Po majstrovskom titule s Prešovom, získal ho na poste prijímajúceho smečiara hrajúci volejbalista aj s Chemesom. Reprezentant Slovenska okúsil legionársky chlebík v poľskom mesta Bialsko Biala. "Zrejme fakt, že mám ´záber´ v troch mestách nášho regiónu, mi vyniesol hlasy, ktoré podľa vás stačili na prvenstvo v ankete Korzára," mieni R. Ondrušek. "Určite je to pre mňa príjemné zadosťučinenie za vynaložené úsilie. Nazdávam sa pritom, že za tým nie sú len výsledky dosiahnuté s Chemesom v minulom roku, ale aj tie z rokov predošlých. Pravdou ale je, že pre humenský volejbal bol uplynulý rok historicky najúspešnejší. Vôbec, aj slovenský volejbal šiel nahor, viac sa dostal do povedomia ľudí. Určite aj tým si ma ich všimlo viacero. Takže všetkým, ktorí mi nejakým spôsobom svoj hlas prostredníctvom vašich novín dali, úprimne ďakujem."

Ceny čitateľom

Tak ako sme sľúbili, z čitateľov našich novín, ktorí sa hlasovaním zapojili do ankety, vyžrebovali sme trojicu, ktorú odmeníme reklamnými predmetmi denníka KORZÁR. Sú nimi: Dušan Karniš, Bzenov 104, 082 42 Bzenov, Adrián Lichtig, Smreková 8, 080 01 Prešov a Matej Pirschel, Tatranská Kotlina 35, 059 54 Vysoké Tatry. Prosíme vyžrebovaných, aby prevzatie cien konzultovali - Ján Leško, č.t. 051 777 55 53 alebo 0907 623 163.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.