Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Višňovský z NHL o svojom rozhodnutí, Hecl je nespokojný s pozíciou

TASR|20. sep 2004 o 12:32

Bratislava 20. septembra (TASR) - Do troch dní roztiahnuté úvodné dve kolá má za sebou najvyššia hokejová súťaž na Slovensku. ST extraliga odštartovala ...

Bratislava 20. septembra (TASR) - Do troch dní roztiahnuté úvodné dve kolá má za sebou najvyššia hokejová súťaž na Slovensku. ST extraliga odštartovala s nebývalým počtom hráčov z NHL, hoci to v lete pri čoraz reálnejšej zámorskej výluke vyzeralo na početnejšie súhviezdie.

Medzitým sa viacerí Slováci počas štrajku v NHL rozhodli pôsobiť v zahraničných súťažiach, alebo so svojimi náhradnými angažmánmi počkať. Ľubomír Višňovský mal od začiatku v hlave jasno, chystal sa hrať za svoj kmeňový Slovan a v Bratislave sú radi, že tak urobil hneď od začiatku súťaže: "Chcel som si oddýchnuť dva-tri týždne, ale som si povedal, že aj tak sa nikam neskryjem, aj tak sem budem musieť raz prísť a začať hrať. Cítil som sa dosť dobre, zostalo mi len psychicky sa pripraviť. Povedal som si, že chcem za Slovan hrať hneď od začiatku a výjsť hneď pre ľudí, aj tak by ma to čakalo, takže to bolo jedno."

Reprezentačný obranca nemusí nič ľutovať, v oboch vystúpeniach vynikal klasickým štýlom ofenzívneho zadáka a a v oboch prípadoch sa presadil aj strelecky. Oveľa menej dôvodov na radosť mal jeho spoluhráč a kolega z tímu majstrov sveta 2002 Radoslav Hecl. V úvodnom zápase v Dubnici nehral a netajil sklamanie. Ani z domáceho zápasu proti Nitre nemal veľa radosti, hoci dal gól a mužstvo vyhralo 7:1. Zaradenie do štvrtej formácie sa mu nepáči a čas na ľade považuje za nedostatočný. "Po zápase v Dubnici som bol trošku sklamaný. Ale myslím, že ako vždy sa presadím a dokážem trénerovi, že mám na to, aby som hral v základnej zostave." Najbližšiu šancu by mal Hecl dostať v utorok v Žiline, kde bude Slovan na diaľku bojovať so Zvolenom o udržanie čela tabuľky.

Súvisiace články