Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Višňovský: Som rád, že na mňa nezabudli

„Corey si cenu zaslúžil. Myslel som si, že ho zvolia. Celú sezónu podával neuveriteľné výkony. Vždy, keď sme potrebovali, tak dal gól alebo k nemu pomohol a päťdesiat gólov je päťdesiat gólov. Predsa len je to viac ako asistencia, o tom sa nemusíme an (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|23. jún 2011 o 19:49

Kapitán Bostonu nezískal druhýkrát Norrisovu trofej. Novinári však ocenili jeho mimoriadne vodcovské schopnosti cenou Marka Messiera. Dočkal sa aj Ľubomír Višňovský, ktorého spolu s Chárom zaradili do druhej najlepšej päťky NHL.

BRATISLAVA. Zdeno Chára svoj veľký rok nezakončil cenou pre najlepšieho obrancu. Norrisovu trofej získal už po siedmykrát kapitán Detroitu Nicklas Lidström.

Slovenského obrancu si zámorskí novinári poctili cenou Marka Messiera, ktorú udeľujú hráčovi s mimoriadnymi vodcovskými schopnosťami.

V porovnaní so švédskym velikánom mal lepšiu základnú časť. Na rozdiel od Lidströma ju zakončil s 33 plusovými bodmi, zatiaľ čo obranca Red Wings skončil ročník prvýkrát v kariére v mínuse.

Chára Lidströma obdivuje

Chára bral na galavečere v Las Vegas všetko ako vždy, s nadhľadom a úprimne pogratuloval súperovi.

„V kútiku duše som veril, že som spravil pre trofej dostatok práce, ale Nick si ju zaslúžil. Je inšpiratívne pozerať sa na jeho hru. Nezvyknem sledovať iné tímy, ale keď hrá Detroit, vždy pozorujem Nicklasa,“ zveril sa Chára nhl.com.

K cene štyridsaťjedenročnému Lidströmovi pomohlo aj to, že dlho uvažoval o konci kariéry, čo veľa novinárov mohlo zohľadniť. Napokon svoje rozhodnutie oddialil a dres Detroitu oblečie aj v ďalšom ročníku.

„Nečakal som, že to znova vyhrá Lidström. Tým však nechcem povedať, že to je zlý hráč. Je velikánom medzi obrancami, obdivujem ho, ale poslednú sezónu nemal najlepšiu. Osobne by som vyberal medzi Zdenom a Shea Webberom. Neviem, podľa čoho novinári určovali víťaza,“ okomentoval situáciu Ľubomír Višňovský.

Najproduktívnejší obranca NHL sa nedostal medzi nominácie na ocenenia. Na galavečere ho však zaradili spolu s Chárom do druhej najlepšej obrannej dvojice ligy.

„Som rád, že na mňa nezabudli. Potešilo ma to. Byť medzi štyrmi najlepšími obrancami NHL je veľká vec. Beriem to ako výsledok dlhodobej práce.“

Najužitočnejší Perry

Menšie prekvapenie sa zrodilo pri udeľovaní hlavnej ceny večera – Hartovej trofeje. Tú nezískal favorizovaný Daniel Sedin z Vancouvru, ale Corey Perry z Anaheimu.

„Keď prečítali moje meno, ostal som úplne zaskočený. Fakt som to nečakal. Moja vďaka patrí skvelej organizácii Ducks a spoluhráčom,“ povedal najlepší strelec základnej časti médiám.

Perry bol skvelý najmä na konci základnej časti, keď v posledných šestnástich zápasoch strelil devätnásť gólov.

„Corey si cenu zaslúžil. Myslel som si, že ho zvolia. Celú sezónu podával neuveriteľné výkony. Vždy, keď sme potrebovali, tak dal gól alebo k nemu pomohol a päťdesiat gólov je päťdesiat gólov. Predsa len je to viac ako asistencia, o tom sa nemusíme ani baviť. Som rád, že cenu získal. Je to skvelý chalan, ktorý stále na sebe maká aj mimo ľadu,“ dodal Višňovský.

Sedina si za najlepšieho zvolili hráči, keď mu dali najviac hlasov, za čo získal cenu Teda Lindsaya.

Dopadol presne naopak ako jeho dvojča Henrik vlani. Ten získal Hartovu trofej, ale hráči uprednostnili hviezdu Washingtonu Alexa Ovečkina.

Thomas opäť predstihol Luonga

Novinári nezabudli ani na hrdinu posledného ročníka Tima Thomasa, ktorý vystupňoval svoje výkony v play off. Brankár Bostonu získal druhýkrát v kariére Vezinovu trofej a podobne ako vo finálovej sérii NHL prevýšil gólmana Vancouvru Roberta Luonga.

„Keď som získal cenu prvýkrát, bol to výnimočný moment, ktorý mi ukázal, že som zvolil správnu cestu. Teraz to je špeciálne podobne. Ak sa ohliadnem za minulým rokom, keď to miestami vyzeralo, že pre zranenie už nebudem môcť chytať podobne ako predtým. Zdá sa mi to až neuveriteľné,“ povedal pre Boston Herald Thomas, ktorý získal aj Conn Smythe Trophy pre najlepšieho hráča play off.

Súvisiace články