Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Višňovský podpísal na 2+1, jeho odlet však komplikuje americká ambasáda

TASR|4. sep 2001 o 19:30

Bratislava 4. septembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský zostane v službách Los Angeles Kings aj ďalšie dve, dokonca možno až tri sezóny. V pondelok prostredníctvom faxu podpísal dvojročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu. Jeho plánovaný odlet za oceán však skomplikovalo rozhodnutie amerického veľvyslanectva v Bratislave, ktoré neudelilo víza Višňovského priateľke. Vychádzajúca hviezda kráľov z LA však bez priateľky nie je ochotná do USA odcestovať.

"So zmluvou som samozrejme spokojný, rozhodnutie veľvyslanectva ma však úplne znechutilo. Priateľka pritom mieni pokračovať v štúdii na Ekonomickej univerzite diaľkovou formou, takže neviem, prečo sa na ambasáde obávajú, že by tam chcela zostať," skonštatoval roztrpčene člen výberu All-Stars nováčikov za uplynulú sezónu. "Už som v tejto veci aj kontaktoval svojho agenta Neila Sheehyho, dúfam, že sa mu podarí niečo vybaviť," pokračoval topoľčiansky rodák a dodal: "Teraz sa už musia snažiť za morom, leba ja bez priateľky neodcestujem. Neviem si predstaviť, že by som to tam mal sám vydržať."

Višňovský patril k najväčším objavom uplynulého ročníka NHL a v obranných radoch kráľov sa v priebehu ročníka stal kľúčovým hráčom. Stal sa najproduktívnejším obrancom zo všetkých nováčikov ligy a celkovo v rebríčku produktivity "zelenáčov" skončil s 39 bodmi za 7 gólov a 32 asistencií na 4. priečke. Služby reprezentačného obrancu ohodnotilo vedenie klubu jednoročným kontraktom na 500.000 dolárov, v novej sezóne bude spoluhráč Žigmunda Pálffyho a Jozefa Stümpela zarábať viac. "Výšku môjho zárobku si zatiaľ nechám pre seba, môžem len potvrdiť, že bude vyšší ako vlani," naznačil Višňovský.

br

Súvisiace články