Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Višňovský o Halákovi: Veľmi sa tešíme, že sme našli jednotku

Jaroslav Halák. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 23. máj 2014 o 08:48

Mám 29 rokov a viem čo obnáša byť jednotkou v NHL tíme. Chcem dokázať sebe aj všetkým, že môžem byť jednotkou, hovorí po podpise s Islanders Jaroslav Halák.

BRATISLAVA. „Islanders majú naozajstného brankára,“ vyšiel titulok v denníku New York Post po tom ako sa tímu upísal na štyri roky Jaroslav Halák.

Slovenský brankár tak rýchlo ukončil špekulácie, kde tento rok skončí. Do Islanders ho vymenil na konci ročníka Washington.

„Je to skvelá správa. Jaro je výborný brankár, dokazuje to roky. Myslím si, že sme sa dohodli na dobrej zmluve,“ povedal New York Post Garth Snow. Halák dostane od newyorského klubu 18 miliónov dolárov za najbližšie štyri roky.

V klube by mal byť jednotkou, aj keď v zostave je aj Anders Nilsson, ktorý chytá za Švédov na prebiehajúcom svetovom šampionáte. S klubom zatiaľ nemá novú zmluvu. Minulý rok bol jednotkou Islanders skúsený Rus Jevgenij Nabokov, ktorý tiež ešte nepodpísal.

Chce byť jednotkou

„Som nadšený. Beriem to ako veľkú príležitosť si zahrať v mladom a perspektívnom tíme. Okrem toho je v zostave môj veľmi dobý kamarát Ľubomír Višňovský,“ povedal klubovej stránke náš brankár.

„Mám 29 rokov a viem čo obnáša byť jednotkou v NHL tíme. Chcem dokázať sebe aj všetkým, že môžem byť jednotkou. Nikdy som sa nebál boja a som pripravený na všetko,“ pokračoval Halák.

Jeho príchod oceňuje aj Višňovský, ktorý má s klubom zmluvu ešte na rok. „Som šťastný, že budem mať v tíme Slováka. Dlho riešime brankársku otázku. Bavili sme sa ešte počas sezóny o Jarovi ako ho vymenili do Washingtonu. O to som radšej, že sa to podarilo,“ povedal SME Višňovský.

„Na Haláka sme sa sústredili už počas ročníka. Bolo jedným z našich cieľov s ním podpísať kontrakt,“ potvrdil klubovej stránke Snow.

Slovenský brankár tak môže nájsť pokoj po hektickom období, keď ho najprv vymenilo St. Louis do Buffala. V Sabres však neodohral ani zápas a hneď sa sťahoval do Washingtonu. Za Capitals nepodával zlé výkony, ale Ovečkinovmu klubu nakoniec do play off nepomohol.

Tím budúcnosti

"Nebol to zlý rok, aj keď som sa dosť nacestoval a mám zopár nových dresov. Môžem povedať vnukom, že som bol päť dní hráčom Buffala Sabres," vtipkoval Halák.

„Jarino je skúsený brankár, ktorý ukázal svoje kvality či v St. Louis alebo Montreale. Berieme to tak, že sme našli jednotku. Veľmi sa tešíme,“ dodal Višňovský.

Slovenský brankár má stále pred sebou pár rokoch na vrchole. V dvadsiatichdeviatich má už dostatok skúseností. V NHL odchytal osem sezón, pred dvoma rokmi získal spolu s Brianom Elliottom trofej William Jenningsa pre brankárov s najnižším počtom inkasovaných gólov v základnej časti.

Celkovo má v 272 zápasoch priemer 2,38 gólov na zápas pri 91,8 percentuálnej úspešnosti.

Islanders síce nepatria medzi popredné tímy ligy, ale majú veľkú perspektívu. Naznačili to hlavne minulý rok, keď trápili v prvom kole play off favorizovaný Pittsburgh. Klub vedie výborný strelec John Tavares, ktorý nedohral posledný ročník pre zranenie na olympiáde v Soči.

„Keď sa pozriete na zostavu, je to tím budúcnosti. Máme síce veľa mladých hráčov, ale kvalitných. Verím tomu, že do budúcnosti to môže byť niečo ako Pittsburgh,“ dodáva Višňovský.

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.