Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Višňovského vyhlásili za najlepšieho obrancu Los Angeles

TASR|5. apr 2004 o 14:42

Los Angeles 5. apríla (TASR) - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa na základe hlasovania médií, hráčov a členov fan klubu Los Angeles Kings ...

Los Angeles 5. apríla (TASR) - Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský sa na základe hlasovania médií, hráčov a členov fan klubu Los Angeles Kings stal najlepším obrancom tohto zámorského tímu v práve skončenej sezóne. Spokojnosť s prácou ofenzívneho obrancu vyjadril aj manažment kalifornského klubu, podľa denníka LA Times mu totiž vedenie predostrie ponuku na podpis novej zmluvy, v opačnom prípade by sa topoľčiansky rodák stal po sezóne voľným hráčom.

Višňovský odohral pre rôzne zranenia len 57 zápasov, napriek tomu bol so ziskom 29 bodov (8+21) druhým najproduktívnejším obrancom Kings. Lepšie štatistiky mal len český bek Jaroslav Modrý, ktorý v 79 zápasoch nazbieral 32 bodov. Višňovský patril ku kľúčovým hráčom zostavy trénera Andyho Murraya, na ľade strávil v priemere 24:23 minúty. Najužitočnejším hráčom sezóny sa stal Luc Robitaille, najvýraznejšou posilou útočník Trent Klatt a cenu pre najpopulárnejšieho hráča dostal ruský útočník Alexander Frolov.

Králi druhý rok po sebe budú chýbať v play off a so sezónou sa rozlúčili prehrou v San Jose (3:4 po predĺžení). Počas sezóny prenasledovali Kings početné zranenia, celý ročník vynechali opory Adam Deadmarsh a Jason Allison a od januára pauzoval slovenský hviezdny útočník Žigmund Pálffy. fi mp