Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Viliam Gallo pokračuje ako rozhodca

Rozhodca. Viliam Gallo. (Autor: kcs)
Sportnet|Publikované 26. mar 2014 o 23:00

Do rozhodcovskej rodiny sa pridal Viliam Gallo z Honiec.

Na nedávnom seminári rozhodcov a delegátov ObFZ v Rožňave, ktorý sa konal pred štartom jarnej odvety, sa do rozhodcovskej rodiny pridal Viliam Gallo z Honiec.

ROŽŇAVA. Do odvetnej časti má ObFZ v Rožňava k dispozícii dvadsaťsedem rozhodcov, z toho deväť s pôsobnosťou na regionálnych trávnikoch.

Delegátov je v súčasnosti pätnásť, pričom jeden z nich, predseda ObFZ Ján Džubák, brázdi zápasy regionálnych líg.

V okrese pred odvetou ukončili činnosť rozhodcovia Bakoš a Petro, delegáti Antal a Székely. Do kraja postúpil rozhodca Peter Béreš.

Staronovým rozhodcom sa stal futbalista Honiec Viliam Gallo, ktorému zranenie kolena nedovoľovalo aktívne pokračovať v hráčskej kariére.

„Hlavný dôvod bol, že som si na jeseň obnovil zranenie a dohral som ju len hlavne kvôli otcovi. Tretiu operáciu už nechcem podstúpiť, takže s hraním som už skončil. Chcel som to skúsiť ako tréner, ale stretol som sa s veľkou neochotou a falošnosťou ľudí, tak som radšej do toho nešiel. Mňa rozhodovanie baví a nerobím ho kvôli peniazom. Pískal som už asi pred siedmimi rokmi, ale len chvíľu. Teraz sa chcem tomu venovať vážnejšie a určite nechcem ostať len v okrese. Ako bývalý futbalista sa viem vžiť do situácie hráča a určite nebudem robiť to, čo sa mne nepáčilo ako hráčovi. Všetci vedia, na čo narážam. Môj starý otec bol rozhodca Milan Gallo, takže som možno zdedil po ňom nejaké rozhodcovské danosti. Všetko sa ukáže až na ihrisku,“ uviedol Viliam Gallo.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.