Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Viktoria PČSP sa vytúženej prvej výhry dočkala

Sportnet|Publikované 11. dec 2005 o 23:00

Košice Konečne sa dočkali! Hráčky Viktorie PČSP Košice už veľmi túžili po svojej historickej vôbec prvej výhre v seniorskej extralige a v sobotu ju

aj mohli oslavovať. Zastrájali sa už pred týždňom, ale vtedy im to proti Nitre nevyšlo, v sobotu už proti Myjave áno. Súper zo Záhoria nepredviedol dobrý výkon a domáce hráčky ho za to vytrestali, keď zaslúžene zvíťazili o 11 bodov. Stretnutie dvoch celkov zo spodných sfér tabuľky bolo plné chýb, ale Košičanky ich urobili menej, takže v 9. kole vymazali nepríjemnú nulu z kolónky svojich výhier.

Trénerovi Jaroslavovi Škapincovi (na snímke) teda po zápase s Myjavou konečne spadol kameň zo srdca. "Iste, a veľký. Dievčatá už totiž výhru psychicky veľmi potrebovali. Napriek tomu, že už od nášho prihlásenia sa do súťaže boli pripravované na to, že veľa výhier pravdepodobne v tejto súťaži mať nebudeme. Po prvej časti, keď sme absolvovali zápasy v Nitre a Myjave, sme si však povedali, že keď títo súperi prídu na našu palubovku, mali by sme s nimi dosiahnuť prvé víťazstvá. Minulý týždeň to nevyšlo, tentoraz chválabohu áno," mohol byť kormielník Viktorie PČSP spokojný. V stretnutí bolo obojstranne cítiť nervozitu, ktorá v prípade domácich vyvierala práve z veľkej túžby premiérovo sa tešiť z víťazstva. Košičanky síce diktovali priebeh zápasu, ale zbytočnými stratami dovolili súperovi raz v tretej a raz dokonca aj v záverečnej štvrtine priblížiť sa na dvojbodový rozdiel. Obe tieto kritické situácie však dokázali zvládnuť a opäť protivníkovi odskočiť. "Myslím, že to bolo prvé stretnutie, kde sme v kritických momentoch dokázali podržať loptu a zahrať basketbalovejšie. Napríklad proti Banskej Bystrici sme to takto nevedeli zvládnuť, po dotiahnutí sa súpera sme spanikárili a odovzdali sme mu niekoľko lôpt. Ukazuje sa, že aj vysoké prehry, ktoré sme utrpeli s veľkými favoritmi, nám tiež dali veľmi veľa. Samozrejme, keď chýbalo do konca už len niekoľko minút a súper znížil na dva body, nebolo mi všetko jedno. Veril som však v úspešný koniec, lebo zápas sa od začiatku vyvíjal v náš prospech. Žiaľ, strašne veľa zahadzujeme, čo sa nám dnes mohlo veľmi vypomstiť."

Kým pred týždňom proti Nitre zlyhávali košické hráčky v obrane, kde im súperky podoskakovali množstvo lôpt, proti Myjave defenzívna činnosť fungovala podstatne lepšie. Svedčí o tom aj skutočnosť, že hosťujúcemu tímu dovolili streliť iba jedinú trojku, pritom práve strely spoza oblúka sú najsilnejšou zbraňou tohto súpera. Východniarky sa na to pripravili dobre. "Celý čas sme sa na to pripravovali. Dievčatá sa naozaj snažili počas celého stretnutia hrať na rozohrávačky súpera agresívnu obranu. Daňou bolo, že hra sa veľmi tým veľmi vytiahla a potom sa Myjava začala presadzovať cez pivotku Krč-Turbovú. Obranu ich trojkárok sme však zvládli. Myslím totiž, že v doterajšom priebehu súťaže Myjava ešte nikomu nedala tak málo trojok. Rolu v tom zohrala určite aj dobrá tréningová morálka, sa ktorou som spokojný. Dievčatá sa na tréningoch veľmi snažia, napriek tomu, že výsledky zdanlivo neprichádzali. Aj z tohto pohľadu je prvé víťazstvo nesmierne dôležité," dodal J. Škapinec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.