Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Viktor Jančík si doniesol z Moravy zlato

Sportnet|Publikované 4. nov 2005 o 23:00

Revúca - Nová súťažná sezóna sa pre mladých karatistov Karate Klubu Revúca začala predposledný októbrový víkend v Košiciach. V športovej hale SOU

Železničného sa konalo prvé kolo Slovenského pohára žiakov a mladších dorastencov. Na podujatí sa tradične zišla kvalitná a početná konkurencia. Revúcki pretekári sa v nej nestratila a priniesli si štyri medaile. V súborných cvičeniach kata v kategórii dievčat do desať rokov obsadila Z. Bunjatovová tretie miesto. Ďalšie cenné kovy získali v športovom zápase kumite. Medzi mladšími žiačkami vo váhe nad 40 kg bola bronzová I. Hatašová a rovnako si v tej istej váhe počínal aj V. Jančík medzi mladšími žiakmi. Medzi mladšími dorastencami vo váhe do 55 kg sa nestratil J. Vavrek a získal rovnako bronz. Blízko k medaile mal aj J. Kilík, ktorý medzi chlapcami do desať rokov skončil na štvrtom mieste.

Poslednú októbrovú sobotu cestovali pretekári KK Revúca na Moravu. V Kopřivnici sa zúčastnili 6. ročníka Morava Open. V konkurencii českých i poľských klubov zabojovali. Najlepší výsledok zaznamenal V. Jančík. Medzi mladšími žiakmi vo váhe nad 40 kg si poradil so všetkými súpermi a zaslúžene získal prvenstvo. Dobre si počínali aj dievčatá, keď Z. Bunjatovová a I. Hatašová získali zhodne štvrté miesta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.