Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Víkend prinesie na Gemeri susedské derby

Vonku horšie. Gemerskej Polome sa v derby zápasoch na pôde súperov darí menej. V Dobšinej prehrali 0:2, v Gemerskej Hôrke 0:4. Doma však zdolali Krh. Podhradie 3:1. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 3. okt 2014 o 22:00

Na domácich ihriskách sa predstaví trojica mužstiev z Gemera.

Najzaujímavejšie asi bude nedeľné piatoligové derby Betliara s Gemerskou Polomou.

ROŽŇAVA. Stretnutia však odštartujú už v sobotu. V IV. lige bude Rožňava hostiť na domácej pôde Spišské Vlachy.

Po sérii prehier by už hráči SP MFK doma konečne chceli bodovať. Trochu im do kariet hrá aj fakt, že v minulej sezóne dokázali tohto súpera zdolať v oboch zápasoch. V Spišských Vlachoch sa o dva góly postaral F. Kovács, doma o víťazstve rozhodol Milata.

Ďalším sobotným zápasom bude duel Gemerskej Hôrky s Ťahanovcami. V minulej sezóne si každé z mužstiev dokázalo na domácom ihrisku zvíťaziť. Dobšinčania po výhre nad lídrom odohrajú ďalších ťažký zápas. Cestujú na ihrisko Malej Idy.

Futbalisti Krh. Podhradia by v Kokšove–Bakši určite radi nadviazali na zápas z minulej sezóny. Na súperovom ihrisku vtedy dokázali vyhrať 3:0. K tomu pridali víťazstvo aj na domácom ihrisku.

Minuloročné derby medzi Betliarom a Gemerskou Polomou skončilo remízou. Betliarčania sa ujali vedenia na konci prvého polčasu a zdalo sa, že toto tesné víťazstvo aj udržia. No v závere, už v nadstavenom čase prišla penalta.

Pri nej sa Mil. Gallo mýliť nezvykne, a tak sa body delili. V jarnej odvete potom Polomčania doma zvíťazili. Betliar mal v predchádzajúcich kolách problém s hráčmi.

V piatom kole do Sokolian dokonca ani nevycestoval. Postupne sa však situácia stabilizovala a v kádri sa objavili viacerí noví hráči, S. Angyal (DPMK Košice), R. Filipovič (Košické Oľšany) a Ľ. Kandráč.

Pohľad do tabuľky V. košicko-gemerskej ligy hovorí, že po ôsmich kolách je na tom z gemerských celkov najlepšie Krh. Podhradie. Je na štvrtom mieste a má na konte 15 bodov.

Gemerská Poloma je na ôsmej priečke s desiatimi bodmi. O bod menej majú desiata Gemerská Hôrka a jedenásta Dobšiná.

Poradie uzatvára Betliar so štyrmi bodmi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.