Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Viezol fanúšikov i neter spoluhráča. Víťaz Stanley Cupu je taxikárom

Mike Commodoore (vľavo) patril medzi spoľahlivých obrancov. Na fotke s ním je aj Marián Hossa. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 25. okt 2016 o 15:36

Bývalý hokejista priznáva, že o peniaze mu nejde.

SCOTTSDALE. Bývalý hokejový obranca Mike Commodore má 36 rokov, na svojom konte Stanleyho pohár s Carolinou (2005/2006) a titul majstra sveta z Moskvy 2007.

Ľadový hokej však už nehráva, naposledy pôsobil v sezóne 2013/2014 v KHL v Admirale Vladivostok.

Žije v arizonskom Scottsdale a často sa nudí. Aby sa vyhol neustálemu vysedávaniu v bare pri poháriku, našiel si netradičnú zábavku - stal sa taxikárom.

Spoluhráčova neter mu neverila

"Som slobodný, nemám deti a stále si hľadám nejakú aktivitu, aby som nesedel doma a vyhýbal sa barom. Okrem golfu či občasnej návštevy baru nič iné nerobím, preto som sa rozhodol, že táto činnosť mi pomôže udržiavať kontakt s ľuďmi," ozrejmil Commodore dôvod, prečo sa prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne stal občasným poskytovateľom dopravných služieb.

"Šoférovanie mi neprekáža a mám rád stretávanie nových ľudí a komunikáciu s nimi. Raz týždenne sa k tejto aktivite rád vraciam," dodal.

Počas jedného piatkového večera pritom Mike Commodore ako taxikár nazbieral hneď niekoľko historiek. Viezol napríklad neter niekdajšieho spoluhráča Douga Weighta.

Commodoore a Hossa spolu súperili viackrát. (Autor: TASR/AP)

"Počas rozhovoru sme prišli až k tomu, že som Kanaďan a hral som hokej. Opýtala sa ma, či poznám jej strýka Douga Weighta. Odpovedal som jej, že Dougieho nielen dobre poznám, ale som s ním aj hral za Carolinu. Neverila mi, a tak som jej povedal, nech mu skúsi zavolať. To aj urobila, no nedvíhal jej," prezradil rodák z kanadskej provincie Alberta.

Commodore s Weightom dokonca spolu získali s Hurricanes Stanleyho pohár.

Sprepitné vrátil

Do jeho cadillacu nastúpili aj obyvatelia Columbusu a fanúšikovia miestnych Blue Jackets, za ktorý Commodore tiež hral.

Pridal teda ďalší príbeh. "Chalanov som sa opýtal, odkiaľ pochádzajú. Boli z Columbusu, na čo som im odpovedal, že som tam strávil niekoľko rokov. Chceli vedieť, čo som tam robil, tak som im prezradil, že hral hokej," začal.

"Po otázke, za koho som hral, som im odpovedal, že za Blue Jackets a prezradil im aj roky. Neverili mi, no pýtali sa ma ďalej, či poznám Ricka Nasha alebo Jareda Bolla. Ja im na to: 'Pokojne vám vymenujem aj celý káder.'"

Jeden muž po jazde nechal Commodorovi sprepitné jeden dolár. "Vrátil som mu ho späť, že jemu sa isto zíde viac ako mne," prezradil niekdajší hokejista.

Pre peniaze to nerobí

Mike Commodore v NHL odohral takmer 500 duelov základnej časti za New Jersey, Calgary, Carolinu, Columbus, Ottawu, Detroit a Tampu Bay.

Počas profesionálnej kariéry zarobil približne 20 miliónov dolárov.

Commodoore hral proti Slovákom aj na majstrovstvách sveta. (Autor: TASR/AP)

"Taxikára nerobím pre peniaze, nie som na to odkázaný," priznal a doplnil informáciu, že v piatok večer zarobil 94 dolárov a ďalších päť dostal na prepitnom.

Príbeh Mika Commodora priniesol kanadský portál TSN.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.