Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Vieri sa bráni obvineniam z rasizmu v Lige majstrov

TASR|13. mar 2003 o 18:02

Miláno 13. marca (TASR) - Útočník talianskeho futbalového klubu Inter Miláno Christian Vieri vo štvrtok vyhlásil, že sa cíti poškodený rasistickými ...

Miláno 13. marca (TASR) - Útočník talianskeho futbalového klubu Inter Miláno Christian Vieri vo štvrtok vyhlásil, že sa cíti poškodený rasistickými obvinaniami. Podľa niektorých aktérov mal v zápase Ligy majstrov proti Newcastlu United rasistické poznámky na adresu stredopolia Lomana Lualu, ktorý je pôvodom z Konžskej republiky.

"Cítim sa osobne dotknutý. Tí, ktorí ma poznajú, vedia, aký som človek. Vôbec to nie je pravda," reagoval taliansky reprezentant na obvinenie a dodal: "Keď ste na ihrisku, stane sa veľa vecí. Veľa sa toho povie, ale nie také veci, z ktorých ma obvinili."

Vedenie Newcastle podalo na Vieriho oficiálnu sťažnosť po utorkovom zápase v Miláne (2:2) a incident začala vyšetrovať aj Európska futbalová únia (UEFA). Talian, ktorý vyrástol v Austrálii a hovorí plynule po anglicky, pripustil, že si s Afričanom vymenili niekoľko slov, ale nebol v nich ani náznak rasizmu.

"Povedal som mu normálne veci, nie rasistické. Rozhodca na to ani nereagoval, ale LuaLua šiel za ním a povedal mu, že som ho urazil," dodal Vieri.

Útočník Interu dostal v zápase žltú kartu za odkop lopty po odpískaní a v poslednom zápase druhej fázy proti Bayeru Leverkusen bude svojim spoluhráčom chýbať.

dw pb

Súvisiace články