Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Viera v ďalšie víťazstvá nesmie nikdy ochabnúť

Sportnet|Publikované 14. nov 2008 o 23:00

Veľa zápasov do konca tohtoročného jesenného programu I. futbalovej ligy nezostáva. Pre aktérov je to signál, že sa musia pousilovať ponaháňať body,

aby si pripravili pokojnejšiu pozíciu pred zimným "spánkom". To platí o každom účastníkovi, ale hlavne pre tie celky, ktoré buď bojujú o postup, alebo sa motajú na spodných poschodiach.

KOŠICE. I hráči MFK Košice B by radi odčinili zaváhania, ktoré sa im priplietli do cesty v uplynulých meraniach síl.

Séria kiksov

Aktuálne bolo zaváhanie v minulom vystúpení doma proti Ružomberku B. Na ihrisku v Ličartovciach prišli o víťazstvo v momente, keď to vari nikto nečakal. "Podobných súbojov nebýva v kariére veľa, ale každý moment - aj negatívny - slúži ako ponaučenie. Učíme sa v každom odohranom zápase. Bez ohľadu na vek a skúsenosti. Rozanalyzovali sme si situáciu, povedali, kde sa stali chyby a dúfam, že v budúcnosti sa podobným kiksom vyhneme. Bolo ich viac po sebe a urobili ich viacerí hráči. Možno keby boli chlapci zrelší, vedeli by sa toho vyvarovať," podotkol hrajúci asistent trénera Anton Šoltis. Práve tento borec tiež nechtiac prispel k tomu, že sa nekonal plný bodový zásah. Mal totiž veľkú šancu, ale zakončenie mu nevyšlo. "Bol to takisto jeden zo zlomových momentov zápasu. Mrzelo ma to, lebo to bola tutovka. Keby som skóroval, bolo by 2:0 a úspech by bol vo vrecku. Vrátiť sa to už nedá, takže musíme šliapať ďalej."

Bude to boj

Najbližšie sa naši predstavia na pôde Zemplínčanov. V predošlom vzájomnom zápase s Michalovcami boli diváci svedkami zaujímavého scenára. Vyskytlo sa množstvo šancí, hralo sa otvorene a každý zo súperov mohol strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia sa ujali vedenia, domáci potom vyrovnali. Čo očakáva A. Šoltis od nastávajúceho duelu? "Určite to bude boj medzi šestnástkami. Doma sme Michalovce nezdolali, nedotiahli sme snahu do víťazného konca. Preto verím, že to dokážeme dnes." Podľa neho netreba padnúť do kolien, ale zmobilizovať sa, lebo mladý kolektív má budúcnosť a je na ňom, ako s ňou naloží. "Viera v ďalšie víťazstvá nesmie nikdy ochabnúť," dodal Šoltis. U rivala bude podstatné hrať precízne v defenzíve, lebo hostitelia sú doma silní. Lenže béčkari sú stavaní na brejky a spoliehajú sa na to, že im nejaké vyjdú.

ŠTEFAN KÚŠIK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.