Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Viedenský: Dúfam, že si zaslúžim Vůjtkovu pozornosť

(Autor: archív Mareka Viedenského)
Tomáš Prokop|24. júl 2013 o 14:52

Mareka Viedenského pribrzdili poslednú sezónu zranenia. Aj napriek tomu mu San Jose predlžilo zmluvu. Mladý center verí, že si budúci rok splní sen o premiére v NHL.

BRATISLAVA. Meno Marek Viedenský si hokejoví fanúšikovia u nás spájajú najmä s úspešnou juniorskou reprezentáciou, kde hrával v útoku s Tomášom Tatarom a Richardom Pánikom.

„Som rád, že sa obom darí, aj keď ma trápi, že sme mali v podstate rovnakú šancu, aj keď možno sme neboli na rovnakej úrovni. Teraz je rad na mne, aby som sa dostal do NHL,“ hovoril Viedenský, ktorý je v zámorí od roku 2008.

Konečne je zdravý

Po vydarených sezónach v juniorskej WHL sa mu však nepodaril prechod na farmu San Jose, ktoré ho draftovalo v roku 2009.

Vlani viac hrával nižšiu ligu v ECHL. Svoje na tom zohrali aj problémy s kolenom a zápästím, ktoré ho trápili počas sezóny. „Konečne som už v poriadku a verím, že všetku smolu som si vyčerpal.“

Napriek nie najlepšiemu ročníku mu vedenie San Jose ponúklo kvalifikačný kontrakt. „Spomínali to ešte v máji, ale keď teraz napokon prišiel, bolo to trochu nečakané,“ pokračoval rodák z Handlovej.

Priznal, že s agentom už počas vysedávania na tribúne pomýšľali nad európskymi možnosťami. „Boli tam isté možnosti, osobne sa mi páči fínska liga, ale neprišlo nič konkrétne, preto som rád za ponuku San Jose.“

Zatiaľ nemal čím zaujať

Pre dvadsaťdvaročného útočníka ostáva teraz prioritou sa presadiť medzi lídrov farmárskeho Worcesteru Sharks, čo by mu pomohlo k vytúženej NHL.

„Prioritou je byť zdravý a dobre sa pripraviť na kemp. Teraz mám po dvoch rokoch k tomu najbližšie. Dúfam, že sa mi to podarí. Stále mám chuť ukázať, že mám na to, aby som si zahral proti najlepším v najlepšej lige sveta. Po dlhých rokoch chcem zabojovať o detský sen.

Viedenský je veľkou nádejou hlavne kvôli jeho pozícii, keďže hrá odjakživa centra. Post, s ktorým má reprezentácia dlhodobo problémy. Tréner Vladimír Vůjtek mladého útočníka ešte nekontaktoval.

„Pán tréner Vůjtek ma nekontaktoval, ale nemal ani za čo, veď v posledných dvoch sezónach som v ničom nevynikal. Nemal som čím zaujať jeho pozornosť. Dúfam, že si ju túto sezónu zaslúžim,“ dodal v auguste dvadsaťtriročný útočník.

Súvisiace články