Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Rus zabehol 100 kilometrov okolo svojej postele. Manželka mu varila a púšťala hudbu

Ilustračná foto. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 22. apr 2020 o 17:37

Bežal som pre seba, vraví športovec.

MOSKVA. Ruský utramaratónec Dmitrij Jakuchnyj mal pôvodne v apríli v pláne zabehnúť 250 km v saharskej púšti v rámci podujatia s názvom Pieskový maratón.

Preteky však odložili na september pre celosvetovú pandémiu koronavírusu a tá prinútila vynaliezavého Rusa, aby zostal doma vo Vladivostoku.

Športový extrémista však nezostal ležať v manželskej posteli, ale rozhodol sa bežať okolo nej.

Robil to 10 hodín a 19 minút a napokon sa to nazbieralo na ultramaratónsku porciu 100 km.

Jakuchnyj priznal, že sa nechal inšpirovať Francúzom Elishom Nochomovitzom, ktorý minulý mesiac zabehol maratón na svojom balkóne.

"Každých desať kilometrov som zmenil smer, lebo sa mi už točila hlava a bolela ma aj noha na jednej strane.

Za normálnych okolností pri ultramaratóne bežím s ruksakom na chrbte a prekonávam vzdialenosť medzi dvoma bufetmi s jedlom.

Doma len stačilo zdvihnúť ruku a manželka stále čosi navarila. Okrem toho sa starala aj o hudobnú produkciu, bola dobrý dídžej. A deti mi zasa dodávali morálnu podporu," vraví.

Jakuchnyj sa spojil s fanúšikmi prostredníctvom instagramu a každých 10 km ich informoval o méte, ktorú práve zdolal. Napokon sa jeho "tracker" zastavil na vzdialenosti 100,3 km.

"Nešlo mi o zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Bežal som pre seba. A najmä nechcel som nikoho oklamať," dodal ruský ultaramaratónec.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články