2 - 3 pp
(2:2, 0:0)
Pokutové kopy
3:4

Wout Weghorst sa teší po strelenom góle v zápase Holandsko - Argentína vo štvrťfinále MS vo futbale 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. dec 2022 o 22:25

Brániaci hráči Argentíny sa po inkasovanom góle len nechápavo pozerali.

LUSAIL. Plynula jedenásta minúta nadstavenia. Pôvodných desať nadstavených minút uplynulo a Holanďania mali poslednú príležitosť na to, aby vyrovnali štvrťfinálový zápas s Argentínou, v ktorom prehrávali 1:2.

K lopte sa na priamy kop postavil Teun Koopmeiners. Nezvolil však zakončenie, ale prihrávku smerom k múru.

Tú si na prekvapenie Argentínčanov prevzal Wout Weghorst a presne zakončil. Následne vypukla veľká radosť Holanďanov, ktorí si gólom po geniálnom signále vybojovali predĺženie.

Argentínčania pritom v zápase viedli už 2:0 po tom, čo sa gólom a asistenciou blysol Lionel Messi.

Holanďania nakoniec nedokonali obrat, keď Argentíne podľahli v penaltovom rozstrele.

Pozrite si ešte raz skvelý holandský signál, ktorý bude určite patriť medzi najlepšie momenty MS vo futbale 2022 v Katare.

Domov»MS vo futbale 2022»VIDEO: Moment šampionátu? Holanďania predviedli geniálny signál