Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Zaujímavý spôsob motivácie. Za hráčmi prišiel do šatne medveď

(Autor: KELO)
Ivan Mriška|19. aug 2020 o 15:15

V Rusku je možné azda všetko.

BRATISLAVA, MOSKVA. Moskovský futbalový klub Sachalinec sa rozhodol zvýšiť morálku hráčov po svojom.

Pred zápasom amatérskej súťaže priviedol do šatne živého medveďa.

Zviera je trénované a správalo sa pokojne. Medveď sledoval hráčov, vyliezol na stôl uprostred šatne a „kontroloval“ obsah skrinky jedného z členov tímu.

„Hráči sa báli, len niektorí sa odhodlali medveďa objať. Napriek tomu však nestratili zmysel pre humor a žartovali, že medveď je ich novým hlavným trénerom a pre svoj tím bude doslova trhať,“ píšu ruské médiá.

Futbalisti Sachalinca chceli medveďa poslať aj do šatne hostí, ale nakoniec sa tak nestalo.

Video sa rýchlo začalo šíriť po celom Rusku a maličký klub, ktorý bol založený len nedávno v roku 2020, si tak získal množstvo priaznivcov.

„Ak budú hráči zle hrať, nahradíme ich medveďom alebo ho nimi nakŕmime,“ píše fanúšik na facebooku.

Predsedom klubu je populárny mladý bloger - Michail Litvin, ktorý má cez 10 miliónov predplatiteľov na rôznych sociálnych sieťach. Tím trénuje bývalý legendárny hráč FC Lokomotiv Moskva - Jurij Drozdov.

Prvý majstrovský zápas odohral Sachalinec proti tímu Burevestnik a nabudenie hráčov medveďom zrejme pomohlo. Vyhrali vysoko 7:1.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články