Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Victoria za Slovensko nenastúpi, kto teda ustráži Beckhama?

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Je len samozrejmé, že najsledovanejším mužom na Tehelnom poli bude v sobotu kapitán anglickej futbalovej reprezentácie David Beckham. O jeho

popularite je azda zbytočné hovoriť, nakoniec, po tragickej smrti princezny Diany a nedávnom úmrtí 101-ročnej kráľovnej matky je aj štatisticky bezkonkurenčne najfotografovanejším objektom na Britských ostrovoch.

Beckham sa pritom mohol zaradiť do pomerne veľkého zoznamu zranených Erikssonových mužov, v pondelňajšej dohrávke 9.kola Premiership proti Evertonu Liverpool (3:0) totiž utrpel menšie lýtkové zranenie. Už klubový lekár zistil, že to s lýtkom nie je vážne, a tak Beckham dnes doletí do Bratislavy a o dva dni určite bude viesť svojich do zápasu o prvé kvalifikačné body Anglicka.

A naši budú mať problém s tým, čo vraj dokáže len jedna osoba na svete. Jeho manželka, známa Posh Girl (teda Nóbl dievča) Victoria Adamsová - Beckhamová. Ustrážiť Beckhama.

Tá nedávno v Anglicku predstavila svoju knižnú autobiografiu. V Learning to Fly zaujme čitateľa všeličo. Trebárs... "Dala som svojmu manželovi takú ranu, až mu vytryskla z tváre krv," píše Victoria, ex - členka známej dievčenskej skupiny Spice Girls. "Noblesná" rana mala byť dôsledkom informácie o Beckhamovej nevere, záložníkovi ManU nepomohla ani prísaha, že to nie je pravda. Dobre informovaný britský bulvár, The Sun, dal pritom Beckhamovi za pravdu. Futbalová hviezda vraj neverná naozaj nikdy nebola.

Jej krv však tiekla a futbalovému idolu nepomohla ani jeho soška, ktorá stojí v spoločnosti iných bôžikov v buddhistickom kláštore Parivás v thajskom Bangkoku. Zástupy ľudí a mníchov sa tak modlia i ku Beckhamovi...

V každom prípade, minimálne v šatni klubu z Old Traffordu vraj mala Victoriina kniha veľký ohlas, v diele, ktoré štýlom pripomína skôr filmové novely z mexickej či argentínskej produkcie totiž Beckhamova manželka prezrádza viac, ako by bolo vhodné. "Najradšej má moje uzulinké nohavičky typu G - strings," prezradila Victoria, pravda nie v knihe, ale priamo pred televíznymi kamerami.

Kniha zas detailne opisuje svatbu, ktorá sa uskutočnila na írskom hrade Luttrellstown, štyri mesiace po narodení syna Brooklyna. Romantické prostredie írskeho hradu si novomanželia ešte okrášlili, k obrovskému stanu pre svasdobných hostí prechádzali cez obrovský tunel. "Becks" v bielom oblečení zasadli na pódium, kde boli dve kreslá, či skôr tróny, medzi ktorými stále kolíska s malým Brooklynom. Na svadbe nechýbali hráči Manchestru United, rodinný priateľ Robbie Fowler z Liverpoolu, Victoriine kamarátky zo Spice Girls. A samozrejme Elton John, ktorý na podobných udalostiach rozhodne nemôže absentovať. A množstvo ďalších celebrít, ktoré Victoria tri týždne po svadbe v médiách poprosila, aby vrátili vzácny a drahý strieborný riad, ktorý si "asi nechtiac vzali na pamiatku".

Ponuka kuriozít z autobiografie pani Beckhamovej týmto nekončí. Prvýkrát sa Posh Girl a Beckham "maznali" v aute. Keď je Victoria unavená, chrápe. Keď nemá náladu, David vraj pochopí, že jej treba uhnúť z cesty.

Victoria pútala pozornosť i počas MS 2002. Pred zápasom Anglicka proti Argentíne manželovi poradila, aby na šampionáte radšej nekopal pokutové kopy. "Victoria ma prehovárala, aby som nekopal pokutové kopy, nemohol som však dať na jej rady," povedal vtedy Beckham, ktorý sa premenenou jedenástkou v očiach Angličanov revanšoval.

A príhodu s kaderníkom, ktorý letel cez pol sveta, aby pristrihol pár milimetrov, ani nespomíname, bola až premedializovaná.

Britskí ochrancovia zvierat zas Beckhamovi odporučili, aby prestal používať kopačky značky Adidas Predators, pretože sú vyrobené z kože austrálskych kengúr.

Beckham sa stal prvým mužom na titulnej stránke prestížneho módneho magazínu Marie Claire (rok predtým bola na titulke jeho manželka), začiatkom mája ho na ňu uviedla anglická mutácia časopisu. Krátko predtým zas jeho voskovú kópiu uviedli vo svetoznámej galérii Madame Thoussandovej.

David Beckham skutočne ovplyvňuje i módne dianie na britských ostrovoch. Aj keď je potrebné dodať, že najväčšia masa okamžitých nasledovníkov Beckhama sa grupuje z adolescentnej mládeže.

Najprv to bol malajský sarong, potom diamantové náušnice, pred pár mesiacmi zas trochu uletené lakovanie nechtov. Dva dni po tom, ako nekonvenčného kapitána anglickej futbalovej reprezentácie videli na verejnosti vyzdobeného ružovým lakom na nechtoch, zaznamenali britské obchody prudký nárast záujmu o tento produkt zo strany mužských zákazníkov.

Tisíce Britov si predtým dávali strihať vlasy na štýl mohykána, aký na zápasoch nosil Beckham. Minulé leto si mládež holila tenké prúžky na hlave i na obočí v snahe napodobniť svojho jedinečného hrdinu...

Keď sa v roku 2000 rozšírila informácia, že Beckham nosí tenisky svojej manželky Victorie, médiá nad tým zdvihli obočie, puboši mužského pohlavia však nabehli do obchodov a vykúpili dievčenské tenisky.

Najnovšou mániou priaznivcov Albionu sú zas stávky, či získa David Beckham šľachtický titul. S nápadom prišla do stávkovej kancelárie William Hill neznáma pani v meste Newport, v Anglicku, vlasti stávkovania je totiž umožnená i iniciatíva tipujúcich. Zjednodušené, vymyslíte si stávkovú udalosť, bookmakeri rozhodnú, či je možná alebo nie a potom vám ponúknu podľa nich primeraný kurz. Spomínaná pani na kapitána anglickej reprezentácie vsadila pri kurze 50:1 sto libier. Vypísaná udalosť zaujala i ďalších tipérov, ich nával nakoniec prinútil "hillovcov" postupne znižovať kurz, a to až na 20:1. Ináč, britské médiá sa vo svojich komentároch k udalosti priklonili na stranu Newporťanky, "beckhamánia" v Anglicku vraj nemôže vyústiť do ničoho iného, len do spojenia Sir David Beckham. Stačí vraj majstrovský titul, či už na ME alebo na MS...

Na druhej strane, Beckham nepristupuje na všetko. Britský The Sun informoval, že Beckham bude účinkovať v kriminálnom filme Red Light Runners a zahrá si v ňom úlohu muža, ktorého zrazí auto. Kapitál futbalového klubu Manchester United to však odmietol, hoci, ako sa ukázalo, ponuku naozaj mal.

Zahrať si však v reklamách, prečo nie? Aj tie prispeli ku tomu, že majetok "Becks" je odhadovaný na 30 miliónov libier. V šľapajach rodičov pokračuje i syn Brooklyn, ten už ako jednodenné dieťa zarobil 250 000 libier. Teda cca 16 miliónov 750 tisíc Sk. Časopis OK! toľko zaplatil za jeho lukratívne fotografie z prvého dňa života...

Pre potreby Beckhamovcov slúži ťažko obrnený mercedes, ktorý dokáže odolať streľbe. Beckham zaň zaplatil 150 000 libier. Auto má okná hrubé dva a pol centimetra, vystuženú podlahu a vzduchotesné oddelenie pasažierov pre prípad plynového útoku. Nachádza sa v ňom benzínová nádrž odolná proti výbuchu a špeciálne upravené kolesá, ktoré sú schopné jazdy, aj keď pneumatiky zasiahnu guľky. Mercedes pribudol do garáže pred "Beckhinghemským palácom" (britské médiá takto kvôli rozľahlosti rady porovnávajú sídlo Beckhamovcov s Buckinghamským palácom), kde sa už nachádza Ferrari Maranello (110 000 libier), Lincoln Navigator (90 000 libier), BMW X5 (60 000 libier) a kabriolet Mercedes SLK (len 10 000 libier).

Majú sa tí naši, na čo tešiť. Ináč, zhruba pred dvoma rokmi sa takto na Beckhama tešili v Grazi, kde tamojší Sturm hostil ManU. Tomislava Kocijana Beckham nakopol zvlášť hrubým spôsobom a Štajeráci sa sťažovali, že sa voči nim správal arogantne...

Uvidíme...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.