Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Viceprezident FIFA navrhol zásadnú zmenu systému. Ovplyvnila by aj Fortuna ligu

Prezident zóny CONCACAF Victor Montagliani - ilustračná fotografia. (Autor: Rebecca Blackwell TASR/AP)
TASR|2. máj 2020 o 16:51

Zmena by bola riešením aj pre termín MS v Katare, tvrdí.

ZÜRICH. Viceprezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Victor Montagliani navrhol zásadnú zmenu európskeho futbalového kalendára.

Namiesto súčasného systému jeseň - jar by sa podľa neho mohlo hrať opačne, teda v priebehu celého kalendárneho roka.

Pandémia koronavírusu zastavila takmer všetky súťaže a podľa Montaglianiho je vhodný čas na to, aby sa začalo debatovať o možnosti zmeniť európsky kalendár. Tá by sa hodila aj s ohľadom na termín MS 2022 v Katare.

"Naskytla sa nám vhodná príležitosť, keďže sa svetový šampionát v roku 2022 bude hrať na prelome novembra a decembra," uviedol kanadský biznismen v rozhovore pre taliansku rozhlasovú stanicu Radio Sportiva.

"V Amerike sa hrá podľa kalendárneho roka. Toto riešenie by mohlo byť použité aj v Európe a Afrike. Je to možnosť, o ktorej sa dá diskutovať na národnej i kontinentálnej úrovni," dodal prezident Futbalovej konfederácie Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku (CONCACAF).

S rovnakým nápadom prišiel už v roku 2013 vtedajší predseda Európskej klubovej asociácie a v súčasnosti výkonný riaditeľ Bayernu Mníchov Karl-Heinz Rummenigge.

"Leto je všade najlepšia časť roka, či už v Nemecku, Francúzsku alebo Anglicku. Ale je to presne tá časť roka, keď futbal nehráme," povedal vtedy Rummenigge.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články