Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Viceprezident AC Miláno bude pred súdom vypovedať o daňových únikoch

TASR|4. feb 2003 o 12:02

Miláno 4. februára (TASR) - Viceprezident talianskeho futbalového klubu AC Miláno Adriano Galliani sa bude musieť dostaviť pred súd a svedčiť v prípade ...

Miláno 4. februára (TASR) - Viceprezident talianskeho futbalového klubu AC Miláno Adriano Galliani sa bude musieť dostaviť pred súd a svedčiť v prípade obvinenia z daňových únikov AC na začiatku 90-tych rokov.

Galliani, ktorý je zároveň aj prezidentom Talianskej futbalovej ligy, je tiež obvinený z falšovania zmlúv a nepriznania ziskov z práv na hráčov. Vyšetrovanie sa vedie aj proti volejbalovým a hokejovým klubom patriacim spoločnosti Fininvest, ktorú ovláda rodina talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho. "Som prekvapený, že ma obvinili z daňových únikov a nepriznania ziskov. Všetky faktúry a účty boli zapísané vo výpise z účtov klubu," povedal Galliani. Minulý rok v júni taliansky súd usvedčil trojicu holandských reprezentantov, že začiatkom 90-tych rokov sa ako hráči AC Miláno dopustili daňových únikov a odsúdil ich na tri mesiace väzenia. Tento trest napokon zmiernil na pokutu 1500 eúr.

Súvisiace články